חשש מאלימות בפינוי מאהל לוינסקי הלילה

עיריית ת"א הוציאה צווי פינוי המורים ליושבי המקום לעזוב עד 23:30 הלילה; מוקדם יותר נעצרו 30 מפגינים במהומה בכניסה לבניין העירייה

אילן ליאור
אילן ליאור
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אילן ליאור
אילן ליאור

במאהל שבגן לוינסקי בתל אביב נערכים הערב (רביעי) לפינוי בכוח מהמקום, לאחר שיושבי המתחם קיבלו אחר הצהריים צווים מעיריית תל אביב הדורשים להתפנות עד השעה 23:30. קיים חשש כי הפינוי יתבצע תוך אלימות בין דרי האוהלים ובין הכוחות המפנים.

מוקדם יותר, כמאה פעילים של המחאה החברתית הפגינו מול הכניסה לעיריית תל אביב בעקבות פינוי האוהלים הלילה (רביעי) מהמאהלים ברחבי תל אביב. כ-30 פעילים נעצרו, ובתחילה לא היתה ברירה אלא להחזיק עצורים בתוך עיריית תל אביב - כיוון שהשוטרים מתקשים לפרוץ את מעגל המפגינים ולהעבירם לתחנת המשטרה.

הפעילים השליכו ביצים ופרחים לעבר דלתות הכניסה של העירייה, אותה אבטחו שוטרים. מהמשטרה נמסר בתגובה להתפרעויות, כי עד כה היא היתה סובלנית להפגנות אך לא תסבול הפרה של הסדר הציבורי.

המפגינים הציבו כמה אוהלים ברחבת הכניסה לעירייה. הם הבהירו כי אין בכוונתם להתפנות מהמאהלים ברחבי העיר, קראו קריאות בגנות ראש עיריית ת"א רון חולדאי ודרשו ממנו להתפטר.

6 מתוך 6 |
1 מתוך 6 |
2 מתוך 6 |

הם נשאו שלטים שעליהם נכתב בין השאר "פרחים בקנה פקחים בצריח", "חולדאי כלב השמירה של הממשלה" ו-"מגדלים כן! אוהלים לא?". המפגינים באו מצוידים במשרוקיות ומגאפונים.

אחד המפגינים, כפיר כהן ממאהל בן גוריון, בא עם כובע גרב על ראשו כדי להמחיש לדבריו שהעירייה פעלה כמו "גנבים בלילה". "אם הם יפנו אוהלים הם יקבלו סוכות ואם הם יפנו סוכות הם יקבלו בתים", אמר.

הפעילים זועמים, המשטרה עוצרת, מה יהיה הסוף? שוחחו בפייסבוק

באו לתמוך בנפגנה ח"כ דב חנין (חד"ש) וחברי מועצת העיר תל אביב תמר זנדברג ואחמד משהראוי (מרצ) ויואב גולדרינג ושרון לוזון (עיר לכולנו).

השוטרים עצרו תוך שימוש בכוח רב את אחד הפעילים המובילים, יגאל רמב"ם. קודם לכן איתרו פעילים ברחוב לינקולן רכב מסחרי שעליו העמיסה העירייה אוהלים וציוד משדרות רוטשילד. הם התעמתו עם שוטרים שהיו במקום, הורידו את הציוד מהרכב והקימו את האוהלים מחדש.

בהכנת הידיעה השתתף יניב קובוביץ

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ