שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ההורים באשחר נכנעו: ילדיהם ילמדו בבתי ספר אחרים

50 ילדים מהיישוב הצפוני היו אמורים ללמוד במסלול לחילונים ולדתיים אך נתקלו בהתנגדות משרד החינוך והמועצה המקומית. הורה: "נגמר דבר יפה שניסינו להקים"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אלי אשכנזי

הוריהם של 50 תלמידים שהיו אמורים להתחנך במסלול לימודים יהודי-פלורליסטי משותף לחילונים ודתיים, חזרו בהם מאיומם אתמול (רביעי) והסכימו לרשום את ילדיהם לבתי ספר רגילים. זאת, לאחר שמנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, הד"ר אורנה שמחון, הבהירה להם כי אם לא ירשמו את הילדים לאחד מבתי הספר במועצה ימוצה איתם החוק.

אתמול פורסם ב"הארץ" כי ניסיון של קבוצת הורים מהיישוב אשחר שבמשגב לקיים מסלול לימודים יהודי-פלורליסטי נתקל בהתנגדות משרד החינוך והמועצה האיזורית משגב. ביום ראשון, ארבעה ימים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים, התבשרו ההורים כי מסלול הלימודים הייחודי שתוכנן עבור ילדיהם בבית הספר הממלכתי-דתי "מורשת", אינו מקובל על הממסד ועליהם לשלוח את ילדיהם לבתי ספר אחרים.

ילדים באשחר, השבוע. תצלום: גיל אליהו

כתוצאה מכך, כ-50 ילדים מאשחר, בו חיים ביחד דתיים וחילוניים, נותרו ללא מסגרת חינוכית וברגע האחרון נרשמו למוסדות חינוכיים חלופיים. רוב המשפחות רשמו את ילדיהם לבית הספר הממלכתי במשגב ומספר מצומצם של משפחות רשמו את ילדיהם לבית הספר הממלכתי-דתי במועצה. חמישה תלמידים נרשמו לבית הספר הדו-לשוני בו לומדים ערבים ויהודיים.

"יש תחושה של שבר, שנגמר דבר יפה שניסינו להקים", אומר אחד ההורים. "הובסנו, אבל אני מקווה שנשאב כוחות ונתרומם מזה. אנחנו מקווים שיקיימו את ההבטחות להקים בית ספר פלורליסטי כבר בשנה הבאה. כל השנים פעלנו בשקט לקדם את הרעיון שלנו והממסד ניצל זאת לרעתנו".

חבר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ זבולון אורלב, אמר ל"הארץ" כי "משרד החינוך ומועצת משגב עשו שגיאה, בכך שלא מצאו את הדרך הנכונה להביא לידי ביטוי את רצון ההורים. ברצון זה יש חשיבות לאומית; דתיים וחילונים רוצים ללמוד ביחד".

לדברי אורלב, משיחות שערך התברר לו כי "משרד החינוך היה מוכן למלא את בקשות ההורים, אבל מועצת משגב היוותה מכשול. חשוב לדעת שמנהל החינוך הממלכתי-דתי תומכים בחינוך הפלורליסטי ומעודדים אותו. הד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מינהל החינוך הממלכתי-דתי, תמך ביוזמה הזאת. כואב לי על תושבי אשחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ