מישהו ביקש מכם להוריד את הבגדים?

רוני לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני לוין

הסערה שנוצרה סביב צילום העירום של ספנסר טוניק הדאיגה במעט. האם הוא באמת ייצא לפועל? הרי כל כך הרבה אנשים כבר החליטו שהם יעיזו ויתפשטו כחלק מחוויה שכנראה לא תחזור לעולם. ומה יקרה עכשיו, יבטלו? תהייה אחרת שעלתה בלא מעט שיחות מסביב, היתה למה התפשטות המונית מוציאה מעם ישראל תגובות כל כך אמוציונאליות. מישהו ביקש מכם להוריד את הבגדים?

בניגוד לטוקבקים הזועמים שזעקו מילים כמו "תועבה", "שיקוץ" ו"אוי לעם ישראל", התגובות שהגיעו אלי היו שונות. "את הולכת להצטלם לספנסר טוניק? באמת? איזו מלכה. אני לא חושב שהייתי מסוגל לעשות את זה". זו היתה רוח הדברים מאלו ששמעו שבשבת הקרובה אני הולכת להסיר את הבגדים לטובת מיזם האמנות השנוי במחלוקת. קיבלתי אפילו הצעה להתפשט בעבודה במידה והאירוע יבוטל, אבל בינתיים לא הגיעה שום הודעה בעניין.

אז כנראה שהאיומים לא עבדו. לא אלו של חברי הכנסת הנכבדים שרצים להגיב על כל אירוע לטובת מעט יחסי ציבור. ולא אלו של המועצות האזוריות, שלא מבינות שמדובר ביחסי ציבור לא רעים לעסקים שבתחומן. לכן, סביר להניח שבעוד כמה חודשים תזכו לראות אותנו עירומים לצד תמונות אחרות שצילם טוניק ברחבי העולם.

כל המשתתפים חתמו על כתב ויתור. אנחנו יודעים מה אנחנו עושים. אנחנו רק לא יודעים, מעבר לפרטים הטכניים, מה הולך להיות. מה שכן ברור הוא שהאירוע יתחיל בהסעה מאורגנת לאזור הצילום. אף מכונית לא מורשת להגיע לשטח הצילום. אף אחד לא מאשים אותם, לנוכח העליהום שנחת עליהם ביומיים האחרונים.

המארגנים כנראה צפו את זה מראש. לכן, בשישי בערב כולנו נתאסף בנקודות שונות בארץ. אנשי הדרום בתחנה המרכזית בבאר שבע, אנשי המרכז במסוף ארלוזרוב שבתל אביב, אנשי אזור ירושלים נפגשים בבנייני האומה, משתתפים מהשרון יחכו ליד ביטוח לאומי בנתניה ורק החיפאים זכו לשתי נקודות איסוף: אולמי רון שבעיר או צומת יגור.

סביר להניח שננחת בשעה שלוש לפנות בוקר בחוף שאין לנו מושג מהו. הצילומים אמורים להתקיים קצת אחרי הזריחה, מחמש וחצי ועד תשע בבוקר. בלי מצלמות, בלי אביזרים ובלי בגדים.

כל המשתתפים יזכו לקבל מזכרת מהאירוע. הדפס של התמונה במהדורה מוגבלת. מי שתרם לאירוע גם יזכה לקבל תמונה. גודלה תלוי בגודל התרומה. 50 דולר זיכו בשלוש גלויות חתומות מארכיון צילומיו. אך 5,000 דולר ומעלה זכו בהזמנה למסיבה עם טוניק והדפס של 76 על 94 ס"מ מהצילום של ים המלח.

מתרגשת? אולי קצת. נבוכה? זה יעבור אחרי חצי שעה של עירום ציבורי. מצפה? לחוויה מעניינת וכן, גם לתמונה שתגיע בדואר לאחר מכן.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ