יוני בן מנחם מונה למנכ"ל רשות השידור

הממשלה אישרה הבוקר את מינויו לתפקיד. אגודת העיתונאים טוענת להטיה פוליטית בבחירתו וכשלים בתפקודו

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) את מינויו של יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור. מינויו של בן מנחם התעכב מאז חודש יולי האחרון, אז החליטה ועדת האיתור שהוקמה ברשות השידור, על בחירה בו. הממשלה אישרה את המינוי למרות שעתירה לבג"ץ שהגישה אגודת העיתונאים נגד המינוי תידון רק בתחילת חודש נובמבר.

כזכור, זמן קצר אחרי שהודיעה ועדת האיתור על בחירה בבן מנחם, הגישה אגודת העיתונאים בג"ץ נגד המינוי, בטענה להטיה פוליטית בבחירה שהביאה את חברי הוועדה להתעלם מכשלים שהתגלו בעבר בתפקודו של בן מנחם. בעקבות הטענות ביקשה ועדת שפניץ לבחינת מינויים במגזר הציבורי הבהרות מרשות השידור. ביום רביעי האחרון קיימה ועדת האיתור דיון נוסף במינוי ואשררה אותו. היום אישרה אותו, כאמור, גם הממשלה.

זו אינה הפעם הראשונה שאגודת העיתונאים מוחה על מינויים ברשות השידור. לפני כחודשיים מונה מיקי מירו למנהל רשת ב' (קול ישראל) של הרשות, והאגודה הביעה התנגדות עזה לכך. האגודה העלתה טענות חריפות על תפירת המכרז והטייתו, בהתערבות לשכת ראש הממשלה, יו"ר רשות השידור ושרים בממשלה, וכן על התנהלות בלתי תקינה, החורגת מהנהלים.

יוני בן מנחם. אגודת העיתונאים טוענת לכשלים בתפקודוצילום: פלאש 90

"יש כאן משום הטיה מכוונת של מכרז, תוך הפעלת כוחנות וניסיון נואל להכניס פוליטיקה ושיקולים זרים לרשות השידור", כתב היועץ המשפטי של האגודה. "למרשתי (אגודת העיתונאים, ג"א) ידוע על מעורבותם של חברים מרכזיים במרכז הליכוד, שבחשו ובוחשים בלשכת ראש הממשלה כדי להביא לבחירתם של מועמדים לתפקידי מנהלי הרדיו והטלוויזיה, וכן לבחירת מועמד מטעמם במכרז הקרוב של מנכ"ל רשות השידור".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ