תלונה נגד סטימצקי: פיטרה עובד שניסה להקים ועד עובדים

בכתב ההגנה שהגישה החברה נטען כי מדובר בפעולת נקמה של עובדת ספציפית שהתפטרה ומשום שלא קיבלה את פיצויי הפיטורים

מיה סלע ועידו בלאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע ועידו בלאס

ביום רביעי הקרוב יתקיים בבית הדין האזורי בתל אביב דיון ראשון בתביעה שהגישה הסתדרות העובדים הלאומית על סך 400 אלף שקל נגד רשת חנויות הספרים סטימצקי. לטענת ההסתדרות הלאומית, רשת סטימצקי ניסתה להכשיל את התארגנות עובדי הרשת שניסו להקים ועד עובדים.

בכתב ההגנה שהגישה סטימצקי נטען כי מדובר בפעולת נקמה של עובדת ספציפית שהתפטרה ומשום שלא קיבלה את פיצויי הפיטורים, שדרשה בניגוד למדיניות החברה, "יצאה למסע נקמה בחברה", כשהיא מתכסה ב"איצטלה של הקמת ועד עובדים". עוד טוענת הרשת כי העובדת ניצלה את רשימת התפוצה של עובדי סטימצקי כדי להסית עובדים אחרים נגדה.

לטענת סטימצקי, הסתדרות העובדים הלאומית פועלת בחוסר תום לב: "ניסיון ההתארגנות הכושל של ההסתדרות הלאומית לווה בפעולות לא לגיטימיות וזיוף טופסי הצטרפות", נכתב בכתב ההגנה, "ההסתדרות הלאומית החלה במסע הכפשות כנגד חברת סטימצקי לאחר שכשלו מאמציה להקים ועד עובדים בחברה. ההסתדרות הלאומית מאיימת באופן אקטיבי על החברה ועל עובדיה, פועלת בחוסר תום לב ומחפשת כל הזדמנות לטעון טענות פוגעות ומופרכות כלפי החברה מתוך מטרה להסתיר את התנהלותה הבלתי ראויה של ההסתדרות".

עוד נטען בכתב ההגנה כי "סטימצקי מתמודדת כיום עם מציאות עסקית מורכבת, בלשון המעטה, של שוק תחרותי ביותר, המחייב אותה לקיים מבצעים משמעותיים על מנת להמשיך ולהישרד בשוק הספרים מול מתחריה. במצב זה, של אחוזי רווחיות נמוכים במיוחד, יש בפעולותיה של ההסתדרות כדי לפגוע פגיעה אנושה ביכולתה של החברה לשרוד ולכלכל את כ-1,200 עובדיה ובני משפחותיהם". לטענת סטימצקי, "ההסתדרות נוהגת בחוסר אחריות משווע כלפי ציבור העובדים וזאת לאור העובדה שפגיעה בעסקיה של סטימצקי עלולה בסופו של יום לפגוע במקום עבודתם". לטענת סטימצקי, היא אפשרה להסתדרות הלאומית לקיים כנס עם העובדים במשרדיה "אך גם לאחר מפגש זה לא הצליחה ההסתדרות הלאומית להקים את ועד העובדים".

עוד טוענת הרשת כי בהשראתה של ההסתדרות מתפרסמות כתבות מגמתיות ושקריות הפוגעות בחברה ובציבור עובדיה.

סטימצקי נגד הוועד, מי צודק? הצטרפו לדיון בפייסבוק

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט מאשימה הסתדרות העובדים הלאומית את רשת סטימצקי ב-22 סעיפים, בהם סעיף שבו נדרשת סטימצקי להשיב את אחד העובדים שפוטר. לטענת סטימצקי, העובד פוטר לאחר שביצע שיחות טלפון ארוכות ותכופות ממכשירי הטלפון של החברה וזאת על אף שהוזהר פעמים רבות. לטענת התביעה, העובד פוטר כי היה פעיל בהקמת הוועד, החתים אנשים על טפסים ועודד אותם להצטרף. העובד טוען כי היכן שעבד לא היו כלל שיחות יוצאות. בנוסף דורשת ההסתדרות בכתב התביעה שתיבות המיילים שנסגרו כשהחלה ההתארגנות תיפתחנה בשנית וכן שסטימצקי תחזור בה מ"טענות השווא", כאילו טופסי ההצטרפות לוועד זויפו.

סניף של סטימצקי בתל אביבצילום: תצלום: דניאל צ'צ'יק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ