עימות אלים במאהל לוינסקי: המשטרה עצרה 12 בני אדם

לטענת יושבי המאהל, העירייה ניסתה לפנותם והמשטרה הפעילה אלימות. המשטרה טוענת כי חלק מיושבי המאהל השליכו אבנים לעברם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היום בשעות הצהרים הגיעו פקחים של עיריית תל אביב למאהל לוינסקי, לאחר שהתבקשו לנתק כבל חשמלי שחובר בצורה פיראטית על ידי אנשי המאהל. לטענתם, בעת שהפקחים הגיעו למקום החלו אנשי המאהל לתקוף אותם, וזרקו לעברם אבנים, בקבוקים וחפצים שונים. שוטרי תחנת לוינסקי, שנמצאים סמוך לזירה, יצאו מהתחנה על מנת לטפל באירוע והותקפו גם הם בידי יושבי המאהל.

לטענת המשטרה, בחלק מהאוהלים נמצאו כדורים החשודים כסם ומזרקים. במקום התגודדו כמה עשרות מפגינים בסמוך לגדר התחנה במחאה על המעצר.בתחילה נעצר חשוד אחד בתקיפה. כשהבחינו אנשי המאהל שאחד מהם נעצר, הם החלו להשליך אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים. בנוסף, המשטרה טוענת, כי הושלך כד חרס שהכיל סמרטוט בוער לחצר תחנת המשטרה. כוחות נוספים של משטרה הוזעקו למקום, ו-12 בני אדם נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים.מעיריית תל אביב נמסר כי לא ניסו לפנות את המאהל, וכי העירייה מכבדת את פסיקת בית המשפט, לפיה לא יבוצע פינוי עד יום רביעי. 

מאידך, אנשי המאהל טוענים שהופתעו מהגעת הפקחים, שכן מועד הפינוי הוא יום רביעי, וכי עם גילויי ההתנגדות הראשונים מצד דיירי המאהל, הזניקו פקחי העירייה כ-50 שוטרי יס"מ מצוידים באלות ובשוקרים חשמליים. פעילי המאהל טוענים כי הדיווחים על השלכת בקבוק תבערה משוללי כל יסוד וגובלבהסתה פרועה.

שוטרים עוצרים את אחת מיושבות המאהלצילום: הדר כהן

לדברי גיל אליאס, אחד מדיירי המאהל בלוינסקי, "כשפקחי המשטרה החלו לפרק את המאהל בא אליהם אחד מהדיירים כאן וביקש שיעצרו, הוא רק פנה אליהם וכבר היממו אותו עם שוקר חשמלי. אח"כ באה עוד בחורה וגם בה פגעו עם שוקר חשמלי". לדבריו הוא עצמו מחוסר דיור כבר 3 שנים ואין לו לאן להתפנות.

אתמול דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב את העתירה נגד כוונת העירייה לפנות את המאהלים הפזורים ברחבי העיר. השופט ד"ר קובי ורדי הודיע כי צו המניעה, האוסר על העירייה לפרק את האוהלים, יבוטל ביום רביעי ב-12:00 בצהריים. הוא האריך את הצו בשלושה ימים על מנת לאפשר לשוהים באוהלים להתפנות בעצמם.

לפני כשבועיים פינתה עיריית תל אביב אוהלים רבים ברחבי העיר, בטענה שאינם מאוישים. פקחי העירייה ועובדי קבלן, מלווים בשוטרים, פשטו במהלך שעות הלילה על מאהלי המחאה בשדרות רוטשילד, בשדרות נורדאו, בשדרות בן גוריון ובגינת לוינסקי והעמיסו על משאיות אוהלים רבים ואף ציוד אישי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ