ראשי המחאה החברתית: המלצות ועדת הריכוזיות אינן מספיקות

היום יערערו פעילי המחאה על החלטת ביהמ"ש המחוזי לאפשר לעיריית תל אביב לפנות את האוהלים ברחבי העיר

אילן ליאור
יניב קובוביץ ועוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
יניב קובוביץ ועוז רוזנברג

"מעט מדי, מאוחר מדי", אמרו ראשי צוות המומחים המייעץ למובילי המחאה החברתית בתגובה למסקנות ועדת הריכוזיות. "להמלצות יש פוטנציאל לעשות סדר או למתן את הריכוזיות בין הענפים, אבל אין שום המלצה קונקרטית בנוגע לריכוזיות בתוך ענפים", הסביר אחד מראשי הצוות האלטרנטיבי, פרופ' יוסי יונה. לדבריו, יש להיזהר מניסיון להתעלם מדרישות המחאה באמצעות מסקנות ועדת הריכוזיות. "הגם שאנחנו צוותי המומחים מברכים על כל צעד שמבקש לבטל ריכוזיות, אנחנו חוששים שנעשה כאן איזה שהוא מהלך שמבקש להסיט את הדיון הציבורי מהדרישה העקרונית של המחאה, והיא שינוי שיטה".

בתוך כך, בשעה שנערך אתמול בכנסת דיון פגרה לקראת מסקנות ועדת טרכטנברג המתגבשות בימים אלו, מחו מול המשכן עשרות מפגינים. "לא נילחם על פירורים - נילחם על הגדלת עוגת התקציב", שאגו המפגינים שאף השליכו עוגות קצפת על נייר גדול שאמור היה לסמל את דו"ח טרכטנברג.

היום צפויים פעילי המחאה החברתית לערער על החלטת בית המשפט המחוזי לאפשר לעיריית תל אביב לפנות ממחר בצהריים את האוהלים הפזורים בעיר. עם זאת, החלטה סופית תתקבל הבוקר. הפעילים מבהירים כי הם ממשיכים לנהל משא ומתן עם העירייה, בניסיון להגיע לפשרה.

מפגינים מחוץ למשכן הכנסת, אתמול. השליכו עוגות קצפתצילום: אוליבייה פיטוסי

בתל אביב נעצרו אתמול 14 בני אדם במאהל שבגינת לוינסקי - לאחר שהתפתחו במקום עימותים בין מפגינים לפקחי עיריית תל אביב וכוחות שיטור.

המהומה במקום החלה לאחר שפקחים של העירייה באו למאהל כדי לנתק כבל חשמל שחובר בצורה פיראטית לאחת הדירות באזור - וסיכן את העוברים והשבים. לטענת הפקחים - ובניגוד לטענות אנשי המאהל - לא היתה להם כל כוונה לפרק את האוהלים בגינה.

אולם עם הגעתם החלו אנשים במקום להשליך בקבוקים ואבנים על אנשי העירייה, ולאחר שהגיעו שוטרי תחנת לוינסקי הסמוכה, החריפו העימותים בין הצדדים. היום יוחלט אם להביא את ה-14 להארכת מעצר או לשחררם בתנאים מגבילים. עיריית תל אביב מסרה כי לא פעלה לפינוי מאהל לוינסקי והיא מכבדת את פסק הדין שניתן בבית המשפט המחוזי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ