העליון: על עיריית ת"א ופעילי המחאה להמשיך בהידברות

השופט עוזי פוגלמן ביקש מהצדדים להגיע להסכמה בנוגע לפינוי המאהלים. "אהיה שמח, בעיקר כאזרח, שלא להגיע לפתרון שיפוטי לסוגיה", אמר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים35

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן נתן היום (חמישי) לנציגי עיריית תל אביב ונציגי המאהלים בתל אביב שהות עד יום ראשון כדי לנסות ולהגיע להבנות שייתרו את הצורך בדבר כתיבת פסק דין בנושא פינוי המאהל ברוטשילד.

ביום שלישי פעילי המחאה החברתית ערערו לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי לאפשר לעיריית תל אביב לפנות את מאהלי המחאה הפזורים בעיר. בית המשפט העליון הוציא צו מניעה האוסר על העירייה לקפל את האוהלים עד לדיון במעמד הצדדים בחמישי בצהריים.

בפתיחת הדיון הודיע השופט פוגלמן כי בתו מתגוררת בשדרות רוטשילד בתל אביב, אך היא מתעתדת לעזוב את ביתה בימים הקרובים. פוגלמן נתן לצדדים ארכה של שלושה ימים בכדי להגיע להסכמה אודות הפינוי. ואמר כי השופט פוגלמן אמר שהוא יהיה שמח בעיקר כאזרח שלא להגיע לפתרון שיפוטי לסוגיה.

נציגת העירייה אמרה בדיון כי הידברות בין הצדדים מתקיימת כל הזמן והבהירה כי העירייה לא מוכנה להשאיר אוהלים מאוישים.

פרקליטם של העותרים, עורך הדין מיכאל ספרד אמר ש"אי אפשר לשים בצד מחאה ציבורית כזו רצינית. לא ייתכן שהעירייה תכתיב למוחים את דרכי המחאה. הבחירה באוהלים אינה מקרית, הרעיון הוא להעביר מסר של מצב האנשים בנוגע לדיור", אמר עורך דין ספרד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ