פרופ' יונה: זו לא מהפכה אלא תיקון קטן ולא מספק

מובילי המחאה החברתית אינם תולים תקוות רבות בדו"ח ועדת טרכטנברג שיפורסם אחה"צ. איציק שמולי: מבחן התוצאה הוא הקובע

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

מובילי ופעילי המחאה החברתית אינם תולים תקוות רבות בדו"ח ועדת טרכטנברג שצפוי להתפרסם אחר הצהריים (שני). הם גילו ספקנות רבה באשר ליכולתה של הוועדה לקדם שינוי משמעותי בסדר העדיפויות החברתי הכלכלי עוד לפני ההדלפות וודאי לאחריהן. אנשי המחאה מבטיחים להמשיך לצאת לרחובות ולהשמיע את קולם אם הדו"ח לא יציג פתרונות ראויים ליוקר המחיה ולפערים הגדולים בחברה.

"אם אכן ההדלפות משקפות את עיקריו של הדו"ח אז ניתן לומר שזו אכזבה צפויה משום שמלכתחילה ידענו שאין בהקמתה של ועדת טרכטנברג כדי לספק מענה לתחלואים העמוקים מהן סובלת החברה הישראלית", אמר פרופסור יוסי יונה, ראש צוות המומחים החלופי, המייעץ למובילי המחאה. "אנחנו בוודאי מברכים על כל צעד שיש בו כדי לפגוע בריכוזיות במשק, אך כבר עתה ברור שניתן היה לנסח המלצות יותר מרחיקות לכת ויותר טובות. הדבר לא נעשה וחבל. מה שנעשה היום אינה מהפכה. המהפכה כבר התרחשה ב-2003 והיא היתה אנטי-חברתית, היום רק נערך תיקון קטן ולא מספק".

האם לטרכטנברג היה סיכוי לרצות את המוחים, או שזה היה קרב אבוד מראש? דברו על זה בפייסבוק הארץ

יוסי יונה, אביה ספיבק ועדינה בר-שלום במסיבת העיתונאים בחודש שעבר

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, אמר כי יש דריכות רבה לקראת פרסום המסקנות. "זו באמת שעת מבחן. חזון מרהיב זה מצוין, אבל בסוף בוחנים את הדברים במבחן התוצאה. אני מצפה שיראו לנו תכנית שאפשר למדוד אם מדברים על תכניות ארוכות טווח, תכנית שמטפלת בבעיות היסוד שהצפנו במחאה. אני מאוד מקווה שכשאני אקרא את הדו"ח הגישה תהיה ניסיון להתמודד באופן אמיתי, מעז, עם הבעיות בחברה הישראלית ולא גישה של מה אפשר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ