שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מת מנכ"ל תע"ש לשעבר מיכאל שור

בתקופתו פותחו כמה מאמצעי החימוש שנחשבו אז לסודיים ומתקדמים כגון פצצות אוויר 20 מ"מ ופצצות מפצחות מסלולים, ששימשו את חיל האוויר במלחמת ששת הימים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ

מיכאל שור, ששימש מנכ"ל התעשייה הצבאית (תע"ש) במשך שבע עשרה שנים, הלך אתמול (שני) לעולמו בגיל 91. שור ניהל את התעשייה הצבאית החל בין 1972-1989, שנים שנחשבו לשנות השגשוג של החברה. היצוא בתקופתו זו עלה מעשרות מיליוני דולרים לכחצי מיליארד דולרים.

התעשייה הצבאית ייצאה לעשרות מדינות, כולל כאלה שלא קיימו עם ישראל קשרים דיפלומטיים, אך במקביל בתקופת ניהולו נזרעו גם כל זרעי הבעיות שתע"ש נאלצת להתמודד איתם בעשור וחצי האחרון: פיטורי עובדים, גירעונות קשים, אובדן קווי ייצור ושווקים ותהליכי הפרטה.


מיכאל שור נולד באודסה שבברית המועצות ב-1920 ועלה לישראל ב-1938. הוא למד בטכניון הנדסה כימית והצטרף לארגון ההגנה שבמסגרתו השתלב במפעל המחתרתי של הארגון, לפתוח נשק ואמצעי לחימה. לאחר מלחמת השחרור הוא עבד בתע"ש במפעל לחומרים הודפים, ובהמשך ניהל את אגף חומרי הנפץ והחומרים ההודפים. מאגף זה צמחה חטיבת הטילים והרקטות של החברה.

מיכאל שור צילום: טכניון

בתקופתו פותחו כמה מאמצעי החימוש שנחשבו אז לסודיים ומתקדמים כגון פצצות אוויר 20 מ"מ, פצצות נפל"ם ופצצות מפצחות מסלולים, ששימשו את חיל האוויר במתקפת ההפתעה שהשמידה על הקרקע את חילות האוויר של מצרים וסוריה במלחמת ששת הימים ביוני 1967.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ