פקחי עיריית תל אביב הורו לשוהים במאהלים להתפנות

הפקחים הציעו לחסרי הדיור המתגוררים במאהלים ברחבי העיר סיוע סוציאלי של העירייה ועזרה בהעברת חפציהם

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

פקחים של עיריית תל אביב הגיעו בשעות הצהריים (ראשון) למאהלי המחאה בעיר והודיעו לשוהים כי עליהם להתפנות. הם הציעו לחסרי הדיור המתגוררים במאהלים סיוע סוציאלי של העירייה ועזרה בהעברת חפציהם למקום אחר.

העירייה התחייבה בבית המשפט העליון שלא לפנות את המאהלים עד לאחר החג, לבקשת נציגי המאהלים. אלה משכו את ערעורם כאשר הבינו כי הם צפויים להפסיד וביקשו זמן להתארגנות על מנת להתפנות בעצמם. למרות זאת, לא כל השוהים באוהלים מתכוונים לעזוב מבלי להתנגד.

המתגוררים באוהלים, רבים מהם חסרי דיור, אינם מדברים בקול אחד. יש מי שמצהירים כי אם יהיה בכך צורך, יתנגדו לפינוי בכוח; אחרים אומרים כי יעזבו וישובו למחרת; ואילו קבוצה קטנה מסכימה להצעת העירייה להעתיק את האוהלים למדשאה מול תחנת רכבת מרכז. אחד מדרי המאהל, שמעון וענונו, אמר כי אינו מתכוון בשום אופן להתפנות. "פה אני יושב להם על הצוואר, בארלוזורוב אפשר להתעלם ממני", הסביר.

אתמול כינסו נציגי המאהלים בתל אביב ובכמה מקומות נוספים בארץ מסיבת עיתונאים בקצה הצפוני של שדרות רוטשילד. הם קראו לרשויות לא לפנות את המאהלים, ובמקום זאת למצוא פתרונות לחסרי הדיור. צ'רלי ביטון, שהיה מראשי הפנתרים השחורים, בא לתמוך בשוהים באוהלים. "כשעיריית תל אביב תפנה את המאהל זה יהיה אסון, מלחמה שאני לא מסוגל אפילו לעכל אותה", אמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ