שד' רוטשילד לקראת פינוי: "לעשרות אין מקום לישון הלילה"

פינוי המאהלים בת"א החל סמוך לשעה 6:00 בבוקר בליווי כוחות משטרה גדולים. הדיירים ברוטשילד קיפלו את האוהלים וממתינים לפקחים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

פקחי עיריית תל אביב, מלווים בכוחות משטרה גדולים, פינו הבוקר (שני) את מאהלי המחאה בגן לוינסקי ובשדרות בן גוריון ונורדאו. בשדרות רוטשילד פירקה העירייה רק את האוהלים מדרום לרחוב החשמונאים והעמיסה את הציוד שהיה במקום על משאיות. בעירייה אומרים שהציוד יוצב במקום ציבורי ובעליו יוכלו לאסוף אותו משם בימים הקרובים.

בקטע שבין הרחובות החשמונאים ומרמורק נותרו עוד כמה עשרות אוהלים, שבהם מתגוררים בעיקר חסרי דיור. בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא אמש צו שאוסר את הפינוי עד הבוקר ב-10:00. בית המשפט צפוי לדון בבקשת אנשי המחאה למנוע את הפינוי. עם זאת, רבים מהשוהים במאהל כבר החלו לקפל את האוהלים ולאסוף את חפציהם.
"יש פה עשרות שאין להם איפה לישון הלילה. ניקח את המזרון ונשים אותו במקום אחר. אין לנו ברירה", אמר ויקטור מיימון, חסר בית בן 50 המתגורר במאהל. "התחושה גרועה מאוד. זו בושה וחרפה למדינת ישראל מה שהם עושים לאנשים ממש מסכנים פה. ממש כואב הלב. מה שהם עושים זה עוול", הוסיף.

מיימון קרא לרשויות למצוא פתרון לחסרי הדיור. "הייתי מצפה שיסדרו לנו איזו פינה שתהיה לנו להתמקם בה – להיכנס לשירותים, להתקלח, לחיות כמו בני אדם. אנחנו לפעמים בלי אוכל כמה ימים, חסרות לנו תרופות. הרשויות ממש לא הסתכלו עלינו, לא מתייחסים אלינו, חוץ מכמה אנשים טובים שעזרו".

חלק מאנשי המחאה מתכננים להעביר את רכושם למחסן שנתרם להם בדיזנגוף סנטר. הם אומרים כי עדיין לא החליטו היכן ילונו הלילה. הערב תהיה בשדרה אסיפה שבה ידונו בנושא. בכל מקרה, מבהירים במאהל, המטרה היא להישאר יחד בקבוצה. העירייה אומרת כי הצעתה להעתיק את האוהלים למדשאה מול תחנת רכבת מרכז אינה תקפה עוד.

"התחושה שלי היא שהם מנסים לחסל את המהות האמיתית של המחאה", אמרה נילי לרנר, פעילה בולטת במאהל רוטשילד. "ההתארגנות מלמטה מאיימת גם על מי שכביכול מחבק את המחאה. אף שוטר לא היה רודף אחרי בן אדם שהיה זרוק על המדרכה לבד. אבל אחרי קבוצה הם ירדפו בהמוניהם, כי הקבוצה הזאת מאיימת עליהם".

בעיריית תל אביב אומרים כי יפעלו למצוא מחסה, מיטה, מזון ומקלחת לכל מי שאין לו קורת גג. עוד מתחייבת העירייה להקים שישה מתחמי הידברות בשדרות העיר ולאפשר את המשך הפעילות במאהלים בשכונת התקווה ובגן השניים ביפו.

8 מתוך 8 |
צילום: הדר כהן
1 מתוך 8 |
פינוי המאהל ברוטשילד, היום אחר הצהריים
2 מתוך 8 |
פינוי המאהל ברוטשילד, היום אחר הצהריים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ