אילן ליאור
אילן ליאור

פקחי עיריית תל אביב בליווי כוח משטרה גדול השלימו היום אחר הצהריים את פינוי המאהל בשדרות רוטשילד. זאת, לאחר שבית המשפט המחוזי בעיר דחה את העתירה שהוגשה אמש נגד הפינוי. לא היו עימותים חריגים בין השוטרים והפקחים לבין המפונים, אך השוהים במאהל קראו קריאות גנאי לעבר המפנים וכמה מהם אף פרצו בבכי.

נכון לשעות אחר הצהריים אין אף אוהל בשדרה. הפקחים העמיסו את האוהלים והציוד שנותר על משאיות, ובעירייה אומרים כי בעלי הרכוש יוכלו לאסוף אותו ממקום ציבורי שבו הם יוצבו בימים הקרובים. בעיריית תל אביב אומרים עוד כי יפעלו למצוא מחסה, מיטה, מזון ומקלחת לכל מי שאין לו קורת גג. עוד מתחייבת העירייה להקים שישה מתחמי הידברות בשדרות העיר ולאפשר את המשך הפעילות במאהלים בשכונת התקווה ובגן השניים ביפו.

פינוי המאהל בשדרות רוטשילד, היוםצילום: מילרוד מוטי

סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אסתר קובו, מתחה היום ביקורת על עצם הגשת העתירה נגד הפינוי. היא אמרה בהחלטתה כי מגישיה פעלו בחוסר ניקיון כפיים כיוון שלא עדכנו את בית המשפט בכל ההליכים שהתקיימו בעניין זה.

"המבקשים לא הצביעו על כל זכות שהיא שיש בה כדי להצדיק את הישארותם במקום... יש להפנות את תשומת הלב לנזק הרב שנגרם הן למוחים עצמם והן לציבור הרחב בכללותו כתוצאה משהייה במקרקעי הציבור ובנקיטת הליכים משפטיים אחרים, שעניינים כבר נדון ונסתיים תוך שהמערכת נקטה באורך רוח כלפי העותרים ודומיהם", כתבה השופטת בהחלטתה.

פינוי המאהל בשדרות רוטשילד, היוםצילום: מילרוד מוטי

אחת משוכנות המאהל, קארין נץ, אמרה: "הם יכולים לפנות אוהלים, אבל הם לא יכולים לפנות אנשים, אנחנו נשארים פה כקבוצה אחת יחד". חברת הכנסת נינו אבסדזה (קדימה) באה לתמוך בחסרי הדיור ובפעילים החברתיים ששהו במאהל במהלך הפינוי, ואמרה כי היא מזועזעת מהכוחניות של הרשויות. "זה עצוב מאוד שהסמל נהרס, זה כאילו שהורסים לך את הבית. אני בטוחה שעם או בלי אוהלים המדינה הזו כבר לא תיראה כפי שהיא נראתה לפני יולי 2011. את האוהלים אפשר לקחת אבל לא את התקווה." לאחר שהתרוקנה השדרה הניפו כמה מהשוהים במאהל דפים ריקים ואמרו: "זו הרשימה של כל מה שהשגנו במחאה הזו, אנחנו אנשים שקופים".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ