כפ"ס: מחוסרי הדיור השתתפו בהלווית חברם, העייריה ניתקה אותם מחשמל

מתחם האוהלים, שבו מתגוררים כעשרה מחוסרי דיור, נותר ללא חשמל; מהעירייה נמסר בתגובה כי מדובר בהתחברות פיראטית שהיוותה סכנה בטיחותית

גילי כהן
גילי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גילי כהן
גילי כהן

יושבי המאהל בכפר סבא שחזרו אתמול בשעות אחר הצהריים מהלווית חברם, איגור פרטיופה (52), שהתקיימה בבית העלמין המסילה בקיבוץ בחן שבעמק חפר, הופתעו לגלות כי מתחם האוהלים, שבו מתגוררים כעשרה מחוסרי דיור, נותר ללא חשמל. מארק פרידמן, מחוסר דיור בן 37 המתגורר במאהל זה חודשיים וחצי, סיפר כי "כשחזרנו למאהל, גילינו שפשוט אין לנו חשמל. עובר אורח אמר לנו שבאו עם מנוף וניתקו לנו את כל מערכת החשמל, שכללה גם עמודי תאורה. פשוט באו וניתקו לנו את הכל".

לדברי פרידמן, חרף העובדה כי המאהל הוקם בשטחי המדשאה הצמודים לעירייה, הם לא זוכים לשיתוף פעולה הולם. "כל המאהל חשוך עכשיו לחלוטין. דווקא ביום עצוב שכזה, במקום להשתתף בצער המשפחה, באו מאחורי הגב ועשו לנו יותר נזק", הוסיף פרידמן. בעיריית כפר סבא הסבירו כי לאחר שאתמול עבר במקום מהנדס בטיחות, הוא הורה באופן מיידי על ניתוק החשמל במקום.

במהלך החג נמצא פרטיופה, שהתגורר במאהל, ללא רוח חיים בקרבת האוהלים. יושבי המאהל סיפרו כי לפני כשבועיים הם פינו אותו לבית החולים, והוא חזר להתגורר במקום כשהוא מתנייד בעזרת כיסא גלגלים. יושבי המאהל בכפר סבא קיבלו את ההודעה על מותו בזעזוע ובכאב, והלינו על יחס הרשויות למצוקות תושבי המאהל.

באסיפה הארצית של מחאת האוהלים הסבירו לאחר המקרה, כי כמו עשרת מחוסרי הדיור המתגוררים במאהל בכפר סבא, ישנם עוד מאות מחוסרי דיור שמצבם קשה במקומות רבים ברחבי הארץ, אך הדרישה למציאת פתרון עבורם זכה להתעלמות או ליחס מזלזל מצד הרשויות. "הזמנו את הרשויות להלוויה, היו יכולים לשלוח נציג אחד רשמי, מהרווחה או משהו, אבל אף אחד לא הגיע. היינו בהלוויה רק אנחנו, אנשי מאהל כפר סבא, והמשפחה של איגור –אשתו ובתו בת ה-17. הוא מת מהזנחה, הוא לא קיבל את הטיפול ההולם מצד הרשויות, והיה מאוד עצוב לראות שזה לא מעניין אף אחד", הוסיף פרידמן.

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא תומכת במאבקם הצודק של הזוגות הצעירים והזכאים בנושא דיור בר השגה. מדובר בהתחברות פיראטית עצמאית של אנשי המאהל המהווה סיכון ממשי ועברה בטיחותית חמורה".


תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ