גם עיני לוחץ על נתניהו: נכריז על שביתה

יום אחרי ששרי הממשלה סיכלו את אישור המלצות ועדת טרכטנברג , מצטרף יו"ר ההסתדרות לקלחת ומאיים בהשבתת המשק בגלל העסקת עובדי קבלן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים29

ההסתדרות צפויה להכריז ביום שלישי הבא על סכסוך עבודה כללי במשק, בדרישה להעביר מספר מקסימלי של עובדי קבלן במשק - להעסקה ישירה. הכרזתו של עיני באה על רקע הקשיים שבהם נתקל ראש הממשלה בנימין נתניהו באישור המלצות ועדת טרכטנברג, אך גם על רקע פינוי מאהלי המחאה החברתית מתל אביב.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר שמטרת המאבק היא להביא לצמצום משמעותי של מספר העובדים המועסקים באמצעות קבלנים מענפי משק שונים. קבלנים אלה משמשים למעשה מתווכים בין המעסיק בפועל לבין העובד. לדבריו, ההסתדרות אף תדרוש להכניס עובדים המועסקים כיום באמצעות חוזים אישיים, למסגרת של העסקה ישירה, או להסכמי שכר קיבוציים.

"מדובר במאבק חשוב ביותר, אולי היסטורי, בדרך להשגת צדק חברתי אמיתי", אמר עיני והוסיף: "תופעת עובדי הקבלן הפרה בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוצה, ויש לצמצם אותה".

בראיון לקול ישראל אמר עיני: "אני מברך על המחאה החברתית, אבל מבחינתי אין צדק חברתי בלי לדאוג לאוכ' עובדי הקבלן שמרוויחה כה מעט. לא יכול להיות צדק חברתי בלי הטיפול בה. חיכינו לטרכטנברג שיביא את הפיתרון, אבל אז ראינו שכל הגחמות של האוצר נמצאות בדו"ח: המשך הפרטות, המשך מיקור החוץ, אין טיפול בעובדי הקבלן. הרי כל אלה דברים שהציבור והמוחים ביקשו ממזמן.

"מי שהקיף את הוועדה אלה אנשי האוצר, עם כל האינטרסים שלהם. שטייניץ נלחם כל כך כדי שהמסקנות יעברו, וזה לבד אומר דרשני. לקחו את המחאה וירקו לציבור בפנים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ