אחרי רוטשילד, הגיע תור הפינוי של המאהל בכפר סבא

למאהל הוצאו צווי פינוי למחר "בהסתמך על חוקי העזר העירוניים", כלשון העירייה. "חלק מדיירי המאהל יגורו ברחוב", אמרה אחת הפעילות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

אחרי שאתמול נותק החשמל במאהל כפר סבא בזמן אחד מדייריו שנמצא מת לידו, הוציאה היום (שלישי) העירייה צו פינוי אותו חילקה בשעות האחרונות. בהודעתה ציינה העירייה כי הפינוי יתקיים כבר מחר וזאת "בהסתמך על חוקי העזר העירוניים".

בכך תצטרף כפר סבא לעיריית תל אביב, בעיר אתמול. יושבי המאהל בכפר סבא, כמו גם הפעילים באסיפה הארצית של מחאת האוהלים, ציינו כי בימים האחרונים המאהל בכפר סבא נתון להצקות כאלו ואחרות מצד אנשי העירייה, שבמדשאותיה מוקמו מאהלי המחאה. הפסקת החשמל אתמול הייתה כנראה סימן לבאות עבור עשרת מחוסרי הדיור שנותרו להתגורר במקום.

מאהל המחאה בכפר סבא

גיל הלל, פעילה במאהל בכפר סבא מטעם הסטודנטים, סיפרה כי "בצהריים קיבלנו התראה מהמשטרה שיגיע צו פינוי .התגובות לכך היו חלוקות: יש כאלה שלא מסכימים להתפנות ויש כאלה שמקבלים את הפינוי בהבנה ומתכננים את המשך העשייה באופן אחר. עבור מרבית מחוסרי הדיור המתגוררים אין פתרון - חלק ימשיכו להתגורר ברחוב".

מרק פרידמן, המתגורר גם הוא במאהל בכפר סבא, אמר כי "מחצית מאנשי המאהל הם אנשי רחוב, שאספנו איתנו ונתנו להם בית והם ישארו ברחוב. היתר יעברו או להורים, או יעברו להתגורר גם הם ברחוב".

"במאהל בכפר סבא נותרו קומץ של אזרחים, מקצתם אנשים המוכרים לנו כמי שמטופלים באגף הרווחה של העירייה", נמסר בהודעה מטעם העירייה. "‫‫המאהל ממוקם בשטח ציבורי בלב האזור הוותיק של כפר סבא, בין מבנים ועצים לשימור. התקבלו תלונות רבות הן במוקד העירוני והן תלונות אישיות בלשכת ראש העיר של תושבים המלינים על גזילת שטח ציבורי שלא לצורך תוך כדי הזנחה והפרעה לכלל. בנוסף, בוצעה התחברות פיראטית ומסוכנת לרשת החשמל, ולאחרונה אנו עדים להתנהגות בלתי הולמת כולל נקיטה באלימות מילולית, פגיעה ואיומים בעובדי עירייה.‬‬
‫‫

"אנו תומכים במאבק הצודק, אנו מאמינים בצדק חברתי. יחד עם זאת אנו חיים במדינת חוק. כיבוד החלטת בית המשפט וחוק עזר לפקודת העיריות מחייבת אותנו והיא חלק ממאבקינו לכינון צדק חברתי", נכתב בתגובת העירייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ