ראשי המחאה נערכים לחידושה. ההפגנה הבאה: במוצ"ש

"המאבק העיקרי רק מתחיל", אמרו מובילי המחאה בעקבות אישור המלצות טרכטנברג בממשלה, ודרשו שתקציב 2012 יכלול שינויים משמעותיים יותר

אילן ליאור ואסף שטול-טראורינג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור ואסף שטול-טראורינג

מובילי המחאה החברתית הצהירו אתמול כי יחריפו את צעדיהם בעקבות אישור דו"ח ועדת טרכטנברג בממשלה. הם שבו וטענו כי המלצות הוועדה אינן מספקות. לדבריהם, דרוש תקציב חברתי חדש לשנת 2012 שיכלול שינויים משמעותיים הרבה יותר. השותפים למחאה דבקים בתוכניתם לקיים עצרת המונים נוספת במוצאי שבת, 29 באוקטובר.

לדברי יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, "אישור הדו"ח בממשלה כמקשה אחת הוא שגיאה קשה. הדו"ח מכיל אמירות חשובות אך בצדן מעשים דלים שלא יפתרו את הבעיות בתחום הדיור ובפרט את תחום הדיור הציבורי, מיגור תופעת עובדי הקבלן והפחתת יוקר המחיה. לא ניתן לפתור את הבעיות בעזרת קוסמטיקה ולהטוטי מלים".

ראשי מחאת האוהלים רגב קונטס, דפני ליף וסתיו שפיר. מתכננים את הפגנה ב-29 באוקטוברצילום: תצלום: ניר קידר

בזמן הדיון בממשלה אתמול, נפגשה יוזמת מחאת האוהלים דפני ליף עם שר הפנים אלי ישי. "אין לנו עניין במשחקים פוליטיים משום סוג. יש לנו עניין בדבר אחד ויחיד: השגת פתרון מקיף, ארוך טווח ורציני למצוקות של אזרחי ישראל", אמרה ליף. "לא ייתכן שלאחר הקיץ ההיסטורי האחרון תמשיך המדינה להתנהל על פי התקציב הדו-שנתי הישן, שחובר בנסיבות אחרות כל כך".

סתיו שפיר, מיוזמות ומובילות המחאה, אמרה כי "אנחנו קודם כל נחכה לראות את החלקים הטובים בדו"ח טרכטנברג מיושמים, אבל המאבק העיקרי רק מתחיל כי שינוי כיוון כללי לא היה פה. בראש ובראשונה טרכטנברג לא מגדיל את ההוצאה, הוא לא משנה מהותית את היחס של הממשלה אל העם שדורש צמצום פערים ועתיד יותר בטוח".

שפיר הוסיפה כי "עצוב לראות איך דו"חות עוברים היום - במחטפים ובחתימת דילים בחדרים סגורים. אבל חברי הכנסת ישובו בקרוב לכנסת אחרת, שבה הם ייבחנו לפי כמה רחוק הם מוכנים ללכת למען עתיד החברה הישראלית. המאבק עכשיו הוא לבחון כל חבר וחברת כנסת ולראות אם הם באמת אתנו, האם הם תומכים בתקציב חברתי חדש לשנת 2012".

לצד הפגנת 29 באוקטובר, פעילים שהשתתפו במחאת האוהלים מעורבים בימים אלה בארגון אירוע מחאה בינלאומי שיתקיים ב-15 באוקטובר ב-40 מדינות במקביל. לדברי איה שושן, אחת הדמויות הבולטות במחאת האוהלים המעורבת בארגון האירוע, "מטרת האירוע היא ליצור מפגן של אחדות של המחאות השונות ברחבי העולם, כשכל התארגנות קובעת את המסרים הספציפיים שלה. מה שמאחד את כולם הוא קודם כל דמוקרטיה אמיתית יותר, שיתוף של האזרחים בקבלת ההחלטות ויציאה נגד ריכוזי הכוח הפוליטיים-כלכליים. כל מקום עושה את הווריאציה שמתאימו לו". בישראל יתקיימו צעדות ממוקדים שונים ברחבי הארץ שיתנקזו לרחבת מוזיאון תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ