חגיגת סוכות במודיעין: "לתושבים בלבד", ללא השכנים החרדים

בהמשך למאבק תושבים להניא מבקרים זרים מליהנות מהפארק המרכזי, החליטה העירייה לערוך בחול המועד אירוע סגור לבעלי כרטיס תושב בלבד

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

על פי פרסומי עיריית מודיעין האחרונים, היא תערוך בחול המועד סוכות חגיגת סוכות בפארק העירוני ענבה, המוגדר שטח ציבורי פתוח, המיועדת "לתושבי העיר בלבד". זאת בהמשך למאבק התושבים להניא חרדים, הבאים בעיקר מהעיר מודיעין עילית הסמוכה, ותושבי חוץ מלהיכנס בשערי הפארק.

כעת, באירועי חול המועד סוכות, מדובר בין היתר בעלויות האטרקציות שיבחינו בין המתגוררים במודיעין מכבים רעות לתושבי החוץ, ועם הצגת תעודות זהות שיעידו על מקום המגורים יוכלו התושבים לקבל הנחות למתחמים השונים.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

לפני כחודש וחצי פורסמה ב"הארץ" היוזמה המקומית שכללה עצומות ופנייה לגורמים בעירייה ובמועצת העיר, בדרישה להפוך את פארק ענבה לכזה שיגבה תשלום ממבקריו. כך, ציפו חלק מהתושבים, ירד משמעותית מספר תושבי החוץ שיבואו בשערי המקום. בנוסף, ציפו כי התשלום על ניקיון הפארק ותחזוקתו לא יבוא על חשבון תשלומי הארנונה בלבד, אלא גם מתשלום המבקרים. אחדים ציינו מפורשות כי במקום אי סדר והמולה שנגרמים עקב מאות משפחות חרדיות שבאות לפארק מחוץ לעיר.

בעירייה אמרו אז בתגובה כי אמנם אין באפשרותם החוקית למנוע את כניסת אורחי החוץ, אך אישרו בו בזמן כי עלויות הניקיון והתחזוקה השוטפת בזמני חופשה גבוהות מהממוצע מיתר חודשי השנה.

כעת מצאו בעירייה ככל הנראה פתרון ביניים: בפרסומי העירייה על האירועים מופיעה הודעה באדום המיידעת על זהות אורחי האירוע הרצויים בפארק. בעירייה העדיפו שלא לענות לשאלת "הארץ" כיצד יאכפו את ההמלצה על זהות מבקרי חגיגת הסוכות, אך ספק אם יועמד שומר בכניסה שיפריד בין המבקשים לבוא לאירוע. יש לציין כי מניעת הכניסה מאלו שאינם תושבים לשטח ציבורי פתוח היא דבר בלתי חוקי.

צילום: גיל כהן-מגן

תושב העיר אבי אלבז, הפעיל בעמותת "מודיעין חופשית" לשמירת צביונה החילוני של העיר, אמר כי "הדבר יכול להיעשות אך ורק כאשר יהיה הסדר כניסה בתשלום או בהנחה". הוא דחה עם זאת את הטענות בדבר הדרת רגלי החרדים. "אנחנו לא מתייחסים לתושבים כאלה ואחרים - אנחנו בעד תושבי העיר ".

בעירייה נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע הממומן ומסובסד על ידי העירייה לטובת תושבי העיר. מאחר שעלות כל האירועים מסובסדת על ידי העירייה הוחלט כי האירוע יוגבל לתושבי העיר. חשוב לציין כי ביתר ימי החג פארק ענבה פתוח לכלל הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ