מתנחלים דיווחו להנהלת בית הספר: מורה הפגינה בענתות

תושבת ענתות זיהתה מורה מבית הספר של בתה בעימות האלים שהסתיים בפציעת 20 פעילי שמאל. התלמידים שלה החלו להשמיץ אותה בפייסבוק

ניר חסון וחיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון וחיים לוינסון

המועצה האזורית מטה בנימין התלוננה על מורה בתיכון בירושלים, בשל השתתפותה בהפגנה בפתח ההתנחלות ענתות לפני כשבועיים. במכתב ששיגרה המועצה בימים האחרונים, יחד עם מתנחלים מענתות, להנהלת התיכון לאמנויות בירושלים דרשו הפונים לנזוף במורה.

ההפגנה הסתיימה בפציעתם של כ-20 פעילי שמאל שהותקפו קשות בידי תושבי ההתנחלות. אחת מהנשים בהתנחלות היא ככל הנראה אם לתלמידה בבית ספר בירושלים, שזיהתה את המורה בין מפגיני השמאל ופנתה בתלונה להנהלת בית הספר.

לפנייה הצטרף גם ראש מחלקת החינוך במועצה האזורית מטה בנימין, הרב יעקב ליבי, שדרש כי הנהלת בית הספר תנזוף במורה. לדבריו, בפנייה לא נדרשו פיטוריה של המורה, אלא הייתה בה מטרה חינוכית. "ביקשנו להפנות את תשומת לבה של ההנהלה למעורבותה של המורה בהפגנה", אמר.

השלב הבא הוא פנייה לאו"ם? דברו על זה בפייסבוק

במקביל החלו תלמידים בבית הספר להשמיץ את המורה בדף הפייסבוק של בית הספר. הם טענו כי יידתה אבנים בהפגנה ודרשו את פיטוריה. בעקבות ההשמצות החריפות, הסירה הנהלת בית הספר את עמוד הפייסבוק של המוסד.

במינהל החינוך של עיריית ירושלים דחו את הטענות נגד המורה ומסרו בתגובה: "המורה עצמה לא נהגה באלימות וזוהי זכותה האזרחית המלאה לקחת חלק בהפגנות, גם אם החלטתה זו אינה מוצאת חן בעיני חלק מתלמידיה".

בימים האחרונים החריף המאבק בין תנועת סולידריות, שארגנה את ההפגנה, לבין המתנחלים מענתות והאזור. לפני כמה ימים העבירו פעילי התנועה מכתב מפורט ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, שבו הם דרשו להקים צוות חקירה מיוחד לבדיקת נסיבות האלימות. לטענתם, בתוקפים היו גם שוטרים המתגוררים בהתנחלות.

מנגד, השיקו המתנחלים קמפיין נגד התנועה. בכמה אתרי אינטרנט פורסמו שמותיהם ומספרי הטלפון של תומכי התנועה. אנשי תנועת סולידריות טוענים כי מאז האירוע, הם סובלים מהודעות נאצות ואף איומים מצד פעילי ימין.

העימות בענתות, בליל שישיצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ