ברקת פיטר חברת מועצה שעתרה נגד הפרדה מגדרית במאה שערים

העירייה: חבר המועצה אינו יכול לעתור נגד העירייה. עזריה: החרדים מנהלים את העיר וזה מטריד

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, פיטר מהקואליציה העירונית את חברת מועצת העיר רחל עזריה, שעתרה נגד העירייה בעניין ההפרדה המגדרית בשכונת מאה שערים.

עזריה, מסיעת ירושלמים, היתה חברת הקואליציה העירונית מאז בחירת ברקת לראש עיר. לפני כמה חודשים היא אף היתה המועמדת של ברקת לתפקיד סגן ראש העיר. אתמול היא קיבלה הודעה מלשכת ברקת שהיא מסולקת מחברותה בקואליציה ושהתיקים שהחזיקה - תיק המנהלים הקהילתיים ותיק החינוך לגיל הרך - יילקחו ממנה.

עזריה מובילה זה תקופה ארוכה את המאבק נגד הפרדה בין נשים לגברים במגזר החרדי. לפני כשבוע הגישה עתירה לבג"ץ נגד המשך הפרדת נשים וגברים ברחוב במאה שערים בעת שמחת בית השואבה, המתקיימת בסוכות. שופטי בג"ץ קבעו שוב שההפרדה אינה חוקית, אך התירו לקיימה באופן חלקי השנה, תוך דרישה לביטולה בשנה הבאה.

במגזר החרדי חגגו אתמול את פיטורי עזריה. הכותרת באתר הפופולרי "בחדרי חרדים" בישרה: "חג שמח בירושלים: ברקת פיטר את הפרובקטורית".

עזריה אמרה בתגובה לפיטורים כי "בג"ץ אמר שההפרדה במרחב הציבורי אינה חוקית ולא מוסרית והנשיאה בינייש הבהירה כמה הנושא מהותי ומפקד המחוז הודה שהדבר בעייתי. להפתעתי, תגובת ראש העיר היתה להתייצב נגד הבג"ץ ועם הפלג החרדי הקיצוני, ולשלול ממני את התיקים שלי. אני חוששת שהחרדים ייקחו את התיקים האלה ומודאגת מכך שברקת מתנהג כאילו החרדים הם שמנהלים. הם אלו ושמחליטים וזה מאוד מטריד".

בלשכת ברקת הסבירו שאין מדובר בעניין מהותי בנושא העתירה, שכן העירייה וברקת מתנגדים להפרדה המגדרית וכך גם טענו בבג"ץ. לטענת מקורבי ברקת, כשם ששר לא יכול לעתור נגד ראש הממשלה, כך חבר קואליציה לא יכול לעתור נגד העירייה.

"עיריית ירושלים מתנגדת להפרדה בין המינים במרחב הציבורי ותמשיך לסייע למשטרה באכיפת הנושא ככל שתידרש", מסרה העירייה.

עוד טענו בעיריית ירושלים: "ללא כל קשר לכך, הכלל שכל הסיעות השותפות להנהלת העיר נטלו על עצמן, במסגרת חברותן בקואליציה העירונית, הינו של מחויבות הדדית ולויאליות. ניסיונה של עזריה לאחוז את המקל משני קצותיו, באופן שבו היא גם מכהנת כחברת הנהלה וגם יוצאת חוצץ נגד אותה מערכת שהיא חלק מהנהלתה, היא בלתי אפשרית ובלתי מתקבלת על הדעת. הובהר לה במפורש כי התנהלותה אינה מקובלת כחברת הנהלה והיא התבקשה לחזור בה. היא העדיפה לצאת נגד העירייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ