150 מגרשים לבנייה ישווקו ללא תשלום ברמת הגולן

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

ברמת הגולן ייפתח היום מבצע לשיווק 150 מגרשים לבנייה ללא כל עלות. במועצה האזורית גולן אמרו אתמול כי "לאור הביקוש הגדול וההצלחה של שיווק המגרשים, תשווק המועצה 150 מגרשים נוספים ל-200 שכבר שווקו לקליטת משפחות על מנת לאפשר למשפחות נוספות מרחבי הארץ לבנות את חייהן בגולן".

לדברי עמיחי אלבה, מנהל מחלקת הקליטה במועצה, "נושא הדיור עלה בחודשים האחרונים לכותרות ומטריד משפחות צעירות רבות אשר חולמות לרכוש דירה במחיר שפוי. המסר המרכזי שלנו הוא שאפשר לעשות את זה, את אותו מהלך שמשנה חיים. אפשר להקים בית בצורה מושכלת שאינה מביאה לפשיטת רגל מחד, ומאידך לחיות ברמת חיים גבוהה, בבית פרטי עם גינה גדולה, נוף מרהיב, קהילה חמה וחינוך מצוין לילדים".

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

אלבה צין כי "במהלך השנה נפתחו לקליטה 200 מגרשים אשר שווקו כולם, וכאשר ראינו את הצורך והרצון של משפחות נוספות לעבור לגולן השתדלנו להכשיר בהקדם מגרשים נוספים בהרחבות, כדי לאפשר לאותן משפחות לעשות את המהלך הנכון ולעבור לגולן".

המגרשים, בגודל של בין חצי דונם לדונם, נפרשים בלמעלה מ-20 הרחבות מדרום הגולן ועד צפונו, בקיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים. המגרשים עצמם משווקים ללא עלות לכל המעוניין בכפוף לוועדות קבלה ביישובים. עלות פיתוח השטח, לדוגמה עבודות תשתית ויישור השטח, היא 115-170 אלף שקלים, והבתים נבנים בשיטת הבנייה העצמית בהתאם ליכולת הכלכלית של הבונה.

אלי מלכה, ראש מועצה אזורית גולן, אמר כי "בשנים האחרונות עברו לגולן מעל 1,600 משפחות. אין ספק שאותן משפחות שעשו את השינוי הרוויחו לא רק את הדברים החומריים שנמדדים בכסף, אלא גם קהילה איכותית, חינוך מצוין ושלווה של חיי כפר בלב הטבע. כעת אנו משווקים 150 מגרשים נוספים ומבטיחים להמשיך ולתכנן עוד הרחבות ביישובי הגולן".

מטיילים ברמת הגולן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ