דפני ליף לנתניהו: אתה חי על חשבוני

בתנועת המחאה החברתית מתכננים להוציא שוב המונים לרחובות במוצאי שבת; "זוהי האחריות שלנו להמשיך ולצאת לרחובות", אמרה ליף

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

יוזמת המחאה החברתית, דפני ליף, תוקפת שוב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וקוראת לציבור לצאת לרחובות במוצאי שבת. "לעולם לא איישיר מבט אליך ראש הממשלה. אתה חי על חשבוני, אתה משתמש בי ובעמי כמקפצה. הגיע הזמן שתודה בטעותך ותבין שהזמן שלך הולך ואוזל", אמרה הבוקר ליף במסיבת עיתונאים בכיכר רבין, לקראת העצרת שתתקיים שם במוצאי שבת.

ההפגנה תיפתח בצעדה שתצא משדרות רוטשילד בתל אביב בשמונה בערב והעצרת שתתקיים בכיכר רבין תחל בתשע. אירועים נוספים צפויים להתקיים בקרית שמונה, ראש פינה, חיפה, ראשון לציון, מודיעין, ירושלים, באר שבע ואילת.

"חודשיים לא היתה הפגנה. במשך חודשיים ניסו לדבר עם נבחרי הציבור – סליחה, פוליטיקאים – שיושבים שם בכנסת בירושלים, זה קצת מרגיש כמו תיכון כשנכנסים פנימה", הוסיפה. "כל פעם אני מרגישה שמנסים לטשטש או למסמס את המחאה הזאת. אני לא מבינה למה אני במלחמת הישרדות מול נבחרי ציבור".

"בחודשיים האחרונים שכחתי מי אני. בניסיונות לפנות ללב הפוליטיקאים כמעט הפכתי לפוליטיקאית בעצמי. אני לא מבינה איך הפוליטיקאים ישנים בלילה. איך אתה, מר נתניהו, קם בבוקר עם חיוך. אני לא מנהלת משא ומתן על העתיד שלי. אני לא אשב בחדר קטן ואסיים בלחיצת יד כדי לוודא שאני מקבלת חלק".

יוזמת המחאה גם מתחה ביקורת גם על התנהלותו של נתניהו בעסקת שליט. "את העתיד שלי לא תכריע תפישת עולמו של אדם אחד שרק נואם ולא מקשיב. החזרת את גלעד שליט לביתו והמילה הראשונה שאמרת זו 'אני'. אתה לא העיקר כאן. אנחנו לא משחקים איתך שח. אני רוצה שתדע ראש הממשלה שזוהי הפנייה האחרונה הישירה שלי אליך".

אחר כך פנתה לציבור: "זוהי האחריות שלנו להמשיך ולצאת לרחובות. זה מעייף. זה אומר לוותר על שבת בערב", אמרה, "אנחנו כולנו צריכים לצאת לרחובות בשבת והגיע הזמן שהמפתחות של המדינה יהיו בידיים שלנו. אני אומרת לכם – אין לי מקום אחר. גם אני נראית עייפה וגם אם אומרים שהמחאה נחלשת – אני לא". 

במסיבת העיתונאים השתתפה גם ניצולת השואה רות קריגר, שנשאה דברים באחת העצרות בתל אביב. "התנדבתי ועשיתי בשביל המדינה ואני לא מקבלת פה שום כלום. אני צריכה לחיות מ-550 יורו פיצויים ו-1554 שקל מהביטוח הלאומי. הממשלה לקחה את הכסף מהגרמנים ונתנה לנו פירורים. ישנם ניצולי שואה שחיים בלי מים וחשמל ואין מי שיעזור להם. אין אף אחד שבא לדפוק בדלת ולשאול 'רות יש לך מה לאכול?' – זה לא מעניין אף אחד", אמרה.

יובל אלטושלר, איש היי טק, נשוי ואב לשניים, היה נציג מאבק ההורים. "אני לא גומר את החודש. נכון שהיתה ועדת טרכטנברג, אבל כהורים אנחנו לא עומדים בתשלומים האינסופיים. הממשלה לא מתקדמת. לא קורה שום דבר. חשוב להגיד שאותנו יותר לא מורחים. ב-29 אנחנו יוצאים שוב לרחובות", הבטיח.

מיי תורג'מן, בן 15 מירושלים, קרא גם לבני הנוער להצטרף להפגנה: "נמאס לי שלא מתייחסים אלינו. נמאס לי מכיתות גדולות, נמאס לי שאני הולך לאיבוד בתוך כיתה של 40 תלמידים. אחר כך בערב אני רוצה לצאת לבלות איפה שהוא. רוצה לפרוק קצת. גם את זה אין לי. יש לי בית קולנוע, אבל אני צריך לשלם 40 שקל על כרטיס. בשבת, 29 לחודש, אנחנו צריכים לצאת החוצה ולדרוש תקציב חברתי חדש, לדרוש את הצדק שמגיע לנו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ