ניר חסון
ניר חסון

מאבטחי הרכבת הקלה בירושלים מנעו היום (שלישי) מנערים פלסטינים לנסוע בקרונות הרכבת. בסרטון שתיעד את התקרית, נשמע אחד המאבטחים אומר "הם עשו בלגן. זו הוראה שקיבלנו. נקודה". המאבטח גם מנע את המשך צילום הסרטון על ידי פעילת שמאל שניסתה לתעד את המתרחש, והסיט את המצלמה.

הנערים יצאו מבית הספר עבדאללה אבן חוסיין הסמוך לתחנת גבעת התחמושת וביקשו לעלות על הרכבת בדרכה צפונה לעבר השכונות הפלסטיניות שועפט ובית חנינא, אך כמה מאבטחי הרכבת הקלה, המועסקים על ידי העירייה, מנעו זאת מהם. סהר ורדי, פעילת שמאל והעוזרת של חבר מועצת העיר מאיר מרגלית, תיעדה את האירוע בטלפון הנייד, מה שעורר את חמתם של המאבטחים. "המאבטחים אמרו שהם עשו בלגן, אבל גם אם היה משהו, הם לא יכלו לדעת מי מהם מעורב - אז הם החליטו לא להעלות אף אחד", סיפרה ורדי. לא ברור האם כל הנערים היו מעורבים בהתפרעות, או רק חלקם.

"את אשר יגורנו בא", אמר חבר מועצת העיר מרגלית על התקרית. "תמיד חששנו שהרכבת תיצור סכסוך ומתח בין שני חלקי העיר, ואני רואה שזה מתרחש לנגד עינינו. העיר הזאת לא ערוכה לפרויקטים כאלה, המתח בעיר הוא במימדים כאלו שפרויקטים שבהם שני העמים משתתפים יחד נידון לכישלון. יכול להיות שזו עוד הוכחה שאי אפשר לנהל את העיר הזו כעיר מאוחדת".

קרדיט: סהר ורדי

בתקופה הקצרה שהרכבת עובדת, אירעו כבר כמה תקריות בין ערבים ליהודים. עיקר המתח מתרכז בתחנות הצפוניות, שעוברות דרך שכונות פלסטיניות. עד כה הצטברו כמה תלונות, הן על ערבים שהתנכלו לנוסעים יהודים והן להפך. משטרת ירושלים גם עצרה כמה נערים פלסטינים בחשד שיידו אבנים לעבר הרכבת.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בני נוער שהמתינו לרכבת החלו להתעמת ביניהם, כשלא אחת ירדו מהרציף אל הפסים. המאבטח שעמד בתחנה, ביקש מהם שלא לעשות זאת. כשהגיעה הרכבת, החליט המאבטח להפריד ביניהם ואפשר רק לחלקם לעלות על הקרון - מתוך כוונה לשמור על הסדר ברכבת. אנו רואים את המקרה בחומרה, שכן אין הנחייה למנוע עליית נוסעים לרכבת, אלא אם יש חשש לפגיעה בנוסעים אחרים. המאבטח יוזמן לבירור ובמידת הצורך יטופל משמעתית, בנוסף לכך, יחודדו ההנחיות לכלל המאבטחים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ