רופאים בכירים: נתפטר אם בג"ץ לא יקבל עתירת המתמחים

אם בג"ץ יאמץ את פסיקת בית הדין לעבודה שאוסרת על המתמחים להתפטר, "כל אחד יעשה את חשבון הנפש שלו", אמר ד"ר ג'קי אור, מנהל המיון בשיבא

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אבן

עשרות רופאים בכירים בכמה בתי חולים הודיעו אתמול, כאמצעי לחץ נוסף על המדינה, על כוונתם להתפטר מעבודתם. זאת אם בג"ץ לא יאפשר למתמחים להתפטר. היוזמה החלה בוועד הרופאים הבכירים בבית החולים איכילוב, שכמה מחבריו החליטו לחתום על מכתב התפטרות עתידי. בין החותמים גם מנהל אגף הנשים והיולדות פרופ' יוסי לסינג, מנהל מערך הנוירוכירורגיה פרופ' צבי רם ומנהל המרפאה לטיפול בכאבי ראש ופנים ד"ר אמנון מוסק. בהמשך הודיעו גם בכירים בבתי החולים שיבא ומאיר על כוונה דומה. עד כה טרם הוגשו מכתבי התפטרות של בכירים להנהלות בתי החולים.

"אנו בתחושת תסכול עמוקה מההשתלשלות העגומה של הדברים. אינני מעוניין לדון במה שאנו מתכננים בהמשך, כי מניסיון קודם הצהרות הפכו בעבר את התפטרויותיהם של המתמחים ללא חוקיות כי היה בהן אלמנט של תכנון", אמר מוסק. "מכתב ההתפטרות שלי חתום, ובאופן אישי עבורי מדובר בצעד רציני של תמיכה בייאוש ובזעם שמתסכל את כולנו, שהמערכת הזו איננה ראויה שנעבוד בה".

צילום: בכר דודו

ד"ר ג'קי אור, מנהל חדר המיון במרכז הרפואי שיבא, אומר כי "יחד עם מספר רופאים בכירים, אנו ממתינים לפסק הדין של בג"ץ בתקווה לא גדולה שלא ימשיך את קו ההרס שנוקטת בו מדינת ישראל כלפי רופאיה". לדבריו, "אם בג"ץ יאמץ את פסק הדין של בית הדין לעבודה, כל אחד מאתנו יעשה את חשבון הנפש שלו. אני אגיש את מכתב ההתפטרות שלי כי אני חי בתחושה שהמדינה איבדה את תחושת האמת והצדק ופועלת בדרכים לא כשרות נגד אזרחיה ונגד הבריאות של אזרחיה. המאבק כבר חורג מההסכם ומדרישות כספיות ועבר לסוגיות של זכויות אזרח ושימוש אלים בחוק מעוות נגד אזרחים". אור אף הבהיר כי "אם יוגשו צווי מניעה נגד ההתפטרות שלי, אפר את הצו ואלך לכלא למעצר כי אני חושב שהמצב מספיק חמור כדי שאנשים יבינו שהרופאים מוכנים ללכת עד הסוף".

ד"ר ג'קי אורצילום: תצלום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ