הסגל הזוטר נערך להשבית את היום הראשון ללימודים

אסף שטול-טראורינג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף שטול-טראורינג

על רקע איום ארגוני הסגל הזוטר כי ישביתו את הלימודים באוניברסיטאות ביום הראשון ללימודים ב-30 באוקטובר, הפיץ אתמול ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) מסמך המציג את גרסתו לתנאי העסקת הסגל האקדמי הזוטר.

"הם לא מספרים לכם שהסגל הזוטר מקבל כ-500 שקלים שכר עבור שעת הוראה אחת!", נכתב במסמך. "הם לא מספרים לכם שהסגל הזוטר כולל גם מורים מן החוץ, שהם מהנדסים, עורכי דין, רואי חשבון וכו' וכל מי שיש לו עבודה עיקרית אחרת שבה הם משתכרים מעל ל-14 אלף שקל בחודש, ובנוסף לעבודתם העיקרית הם מלמדים גם באוניברסיטה", הוסיפו.

יו"ר צוות המו"מ של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, ד"ר דניאל מישורי, מסר בתגובה כי המספרים שהציגו האוניברסיטאות חסרי כל בסיס: "השכר האמיתי לשעה הוא בערך עשירית מהמספרים שבהם נוקבים בור"ה. בור"ה כנראה סבורים ששכר הוראה ניתן רק עבור עמידה בכיתה. בפועל השכר כולל תמורה עבור הרבה מאוד מטלות נוספות, כולל שעות ההכנה, כתיבת ובדיקת מבחנים ועבודות, עדכון רשימות קריאה, מטלות חוגיות, קבלת סטודנטים, מענה לאימיילים, הכנה ועדכון של אתרי קורסים ועוד".

"עיקר מאבקו של הסגל הזוטר עומד על דעתו שצדק חברתי וביטחון תעסוקתי מגיעים גם למרצים 'מן החוץ', גם לעובדי הקבלן בניקיון ובשמירה וגם למורי המכינות ולמתרגלים, ולא רק לבכירי ור"ה ולקומץ פרופסורים", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ