שמולי: הממשלה הציעה להעניק לסטודנטים שנת לימודים חינם

אסף שטול-טראורינג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף שטול-טראורינג

יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי אמר אתמול כי חבילת ההטבות לסטודנטים שהציגה הממשלה כשבועיים לאחר תחילת המחאה החברתית כללה שנת לימודים ראשונה חינם בתואר הראשון. הסטודנטים דחו את ההצעות, שנתפסו כניסיון להוציא את התאחדות הסטודנטים מהנהגת המחאה. רן לבנה, אז יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, הגיב באותו יום על ההטבות וקרא להן "הצעת שוחד". במשרד ראש הממשלה אמרו כי לא הוגשה הצעה רשמית כזו.

שמולי אמר אתמול בראיון ל"הארץ" כי מעבר להטבות שהוצגו במסיבת העיתונאים של ראש הממשלה ב-26 ביולי, הוצעו לסטודנטים הטבות נוספות. "דיברו שם על לפחות שנה ראשונה חינם לכל סטודנט", הוא אומר, "זה היה הרגע המכונן שבו הסטודנטים ויתרו על כל מה שהוצע להם רק בעבור הזכות להמשיך להיאבק בשביל האחר".

לדברי שמולי, הוא אינו עתיד לנאום בהפגנה שתתקיים במוצאי שבת בתל אביב, ואותה מארגנים יוזמי מחאת האוהלים דפני ליף, סתיו שפיר ופעילים נוספים. במקום זאת, ישתתף בצעדה בירושלים שמארגנת אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית. לדברי שמולי, ההתאחדות לא הוזמנה להשתתף אך לדבריו, "ביומיים האחרונים יש איזה ספין שיצאנו נגד הדבר הזה. חד משמעית לא".

שמולי וחבריו להנהגת התאחדות הסטודנטים גם אינם מעורבים בארגון השביתה ב-1 בנובמבר, פעולה שגם היא יוזמה של קבוצת ליף ושפיר. "להשבית 300 אלף סטודנטים זה לא דבר של מה בכך", הוא אומר. היום תדון התאחדות הסטודנטים בעניין. שמולי אומר כי שביתה היא כלי אפשרי למאבק במקרה שהממשלה לא תיענה לדרישות בעניין עובדי הקבלן.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה או מי מטעמו לא הגישו כל הצעה רשמית להתאחדות הסטודנטים למתן שנת לימודים חינם בכל הארץ. ראש הממשלה אישר וקידם שנת לימודים חינם לסטודנטים בוגרי צבא ושירות לאומי-אזרחי בפריפריה ובירושלים".

הכוונה היא לחוק שיזמה ח"כ גילה גמליאל שרלוונטי לכ-7,000 סטודנטים מדי שנה.

תגובות