עימותים בין מחוסרי דיור למאבטחים ושוטרים בי-ם

המאבטחים פינו בכוח 15 משפחות של מחוסרי דיור שהשתלטו על מבנה נטוש ברחוב פינסקר בעיר. 3 בני אדם נעצרו, אשה פונתה לקבלת טיפול רפואי

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

שלושה בני אדם נעצרו ואשה אחת פונתה לקבלת טיפול רפואי בעימותים שפרצו היום (חמישי) בין מחוסרי דיור שהשתלטו על מבנה ריק בירושלים לבין מאבטחים וכוחות משטרה. מדובר במבנה השני שאליו פולשים מחוסרי הדיור, שאכלסו לפני כן שני מאהלי מחאה בעיר.

בשעות הבוקר הגיעו כ-30 מאבטחים פרטיים לבית נטוש בן 3 קומות ברחוב פינסקר בבירה, מלווים בכוח משטרה. הם פינו בכוח 15 משפחות של מחוסרי דיור שפלשו למבנה ביום שישי האחרון, וביצעו בו עבודות אחזקה בחודש האחרון. במהלך הפינוי נזרקו חפציהם של מחוסרי הדיור לרחוב, ובשונה מפינויים קודמים – לא הגיעו נציגי השירות הסוציאלי בעיריית ירושלים.

מדובר בניסיון הפינוי השני של הבית. ביום ראשון השבוע הגיעו למתחם ארבעה מאבטחים, שלא הצליחו לפנות את המשפחות. היום, כאמור, הגיעו המאבטחים בכוחות מתוגברים ופינו את יושבי הבניין.

אותם 15 משפחות פלשו לפני כחודשיים למבנה ששימש בעבר מעונות של האוניברסיטה העברית בשכונת קריית יובל. גם אז הם פונו בכוח על ידי מאבטחים וכוחות משטרה לאחר שהנהלת האוניברסיטה הגישה תלונה על פלישה. לפני כן התגוררו המשפחות בשני מאהלי מחאה, בגן העצמאות ובגן העיר.

מיכל גרינברג, אחת הפעילות שמלווה את המשפחות מתחילת מאבקם, אמרה היום לאחר הפינוי: "נמשיך לפלוש לבניינים עד שהמסר יעבור - שלא יתכנו מבנים שעומדים ריקים ואנשים שנמצאים ברחובות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ