עונת הרחצה הסתיימה בסוף השבוע: 33 בני אדם טבעו למוות

ירידה במספר הקרבנות לעומת השנים האחרונות. 15% טבעו בכנרת ואדם אחד טבע בים המלח

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

עונת הרחצה בחופי ישראל הסתיימה בסוף השבוע והחל מהיום (ראשון), החופים נותרים ללא שירותי הצלה. מנתוני משרד הפנים עולה כי עונת הרחצה השנה מסתיימת בירידה במספר קרבנות הטביעה לעומת השנים האחרונות. בעונת הרחצה שנפתחה ב-5 במאי השנה והסתיימה בסוף השבוע טבעו למוות בסך הכל 33 בני אדם, כאשר 29 מהם טבעו בשל רחצה בחוף לא מוכרז, אשר פועל ללא מציל, שניים מהטובעים היו במצב שכרות, אדם אחד נפטר בחוף הים בשל בעיות בריאות, וטובע אחד, שנמשה מן הים עם בגדים, חשוד כמעשה התאבדות.

מספר הטובעים בשנים האחרונות היה גבוה יותר. בשנת 2010 טבעו למוות 38 בני אדם ואילו בשנים 2009-2008 עמד מספר הטובעים למוות על 43- 44 בהתאמה. עוד עולה מהנתונים כי 90% מהטובעים הינם גברים, 57% הינם יהודים, 21% ערבים ו- 0.6% הינם תיירים ועובדים זרים. 21% מהטובעים הם ילדים ובני נוער עד גיל 18, 42% מבוגרים בגילאי 18-50 ואילו 21% הינם מעל גיל 50.

הים התיכון. הקנסות נעים בין 500 ל-1,000 שקלים

נתוני משרד הפנים התייחסו גם למיקום הטביעות. רוב מקרי הטביעה (81 אחוזים) למוות התרחשו לאורך חופי הים התיכון, 15% טבעו בכנרת, רק אדם אחד טבע בים המלח ובים סוף לא התרחשו מקרי טביעה כלל.

במשרד הפנים זוקפים את הירידה במספר הטובעים למוות בחופי ישראל לקמפיין ההסברה של המשרד, שפורסם תחת הכותרת: "אם אין מציל לא נכנסים לים, בחיים!" וכן הודות להגברת האכיפה והפיקוח על הרחצה בים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ