בכיר בחדשות 10: מקורבי נתניהו רמזו שאם דרוקר ילך הערוץ יינצל

לדברי הבכיר, נאמר כי במידה ודרוקר יסיים את עבודתו בחברה, הדבר יקל על מציאת פתרון להמשך קיום הערוץ. לשכת ראש הממשלה: "טענות מופרכות"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

גורם בכיר בחדשות ערוץ 10 טוען שגורמים בלשכת ראש הממשלה ניסו להביא לפיטוריו של העיתונאי רביב דרוקר. לדברי הבכיר, "נתנו לנו להבין שאם נפטר את רביב דרוקר, הערוץ יינצל" מהמשבר הכלכלי בו הוא נמצא. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הטענות "מופרכות וחסרות שחר".

בימים האחרונים, מתאר אותו בכיר, קיבלו שני גורמים שונים בערוץ מסרים מכיוון לשכת ראש הממשלה ומצד גורמים פוליטיים בליכוד, לפיהם הקשיים שמערימה ועדת הכלכלה על הערוץ נובעים ממניעים פוליטיים. לדברי הבכיר, בשתי שיחות שנערכו בעניין נאמר כי אם דרוקר, הפרשן והכתב הפוליטי הבכיר בחברה, לא יעבוד בה, או יוצא לחופשה ללא תשלום, יקל הדבר מאוד על מציאת פתרון להמשך קיום הערוץ.

דרוקר הוא מי שפרסם את תחקיר "ביבי טורס" בחודש מארס השנה, שהביא לפתיחת חקירת מבקר המדינה נגד נתניהו. ראש הממשלה הגיש בעקבות התחקיר תביעת דיבה, נגד דרוקר והערוץ.

התקופה הקרובה היא קריטית במיוחד בעבור הערוץ. עד סוף השנה הוא אמור לשלם חוב עבר על תמלוגים וריביות פיגורים למדינה של כ-44 מיליון שקלים. מועד תשלום החוב נקבע בשנת 2009 כמועד האחרון לפני מעבר משיטת הזיכיונות הנהוגה כיום, להסדרה ברישיון. זו אמורה היתה להיכנס לתוקפה בשנת 2012, אולם בינתיים נדחתה בשנה, לשנת 2013. מחר צפויה ועדת הכלכלה להכריע בבקשת הערוץ לדחות את מועד פרעון חובותיו.

התערבות פוליטית בערוץ 10? עשו לנו לייק והצביעו בסקר

חצי השנה האחרונה התאפיינה במשבר חריף, הולך וגובר, בשוק הפרסום, עליו נסמכים ערוצי הטלוויזיה המסחריים 2 ו-10. תוצאותיו של המשבר מתבטאים בערוץ 10 בביטול ובהקפאת הפקות רבות, ובפיטורי עשרות עובדים. בשל הפסדי הערוץ, הפסיקו בעלי המניות את תמיכתם בו, ולכך יש להוסיף את ההכרח להעתיק עד לסוף השנה את מקום מושבה של חברת החדשות, גם הוא על פי חוק, לאזור ירושלים. המעבר צפוי להסתכם בהוצאה בת עשרות מיליונים נוספים.

רביב דרוקר. חשף את פרשת "ביבי טורס" על נסיעות נתניהו לחו"ל צילום: אייל טואג

כדי להתמודד עם המצוקה הכלכלית, שבערוץ מתארים כאיום קיומי, ביקש מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי לדחות את מועד תשלום חוב התמלוגים. את עמדתו, שזכתה לגיבוי הרשות השנייה, הגוף המפקח עליו, הציג בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת בסוף אוקטובר. מיד אחרי הישיבה כתב יו"ר הוועדה, ח"כ כרמל שאמה הכהן מהליכוד בחשבון הפייסבוק שלו כי "בקשת ערוץ 10 לדחיית תשלום חובותיו למדינה נראית חסרת סיכוי כרגע... מכאן שייתכן שאלו ימיו האחרונים של ערוץ 10".

כזכור, בחודש מארס האחרון, במסגרת התוכנית "המקור", הציג דרוקר תחקיר בלתי מחמיא על נתניהו. תחת השם "ביבי טורס" נחשפו יומן הטיסות של נתניהו ומשפחתו בין שתי כהונותיו כראש ממשלה. כמו כן נסקרה רשימת התורמים והארגונים שמימנו, על פי התחקיר, עשרות חופשות ונסיעות פאר. בתחקיר התבררו לכאורה עשרות מקרים של אי-עמידה בכללי האתיקה.

תגובת לשכת ראש הממשלה לידיעות שליוו את התחקיר גרסה כי "הכתבה היא חלק ממגמה רבת שנים של כתב ערוץ 10, רביב דרוקר, לפגוע בשמו של ראש הממשלה ובבני משפחתו". כמה ימים אחרי שידור התחקיר, הגיש נתניהו תביעת לשון הרע נגד דרוקר והערוץ. בימים אלו מוסיפים הצדדים לדון בה. במקביל, מתקדמת בדיקת מבקר המדינה בעניין. ל"הארץ" נודע כי בימים האחרונים פעל דרוקר מול דוברות הלשכה, במטרה לפרסם פרטים נוספים בנושא.

על רקע כל אלו, הופכים המסרים לכאורה מטעם לשכת נתניהו לבוטים במיוחד. "מציעים לנו עסקת ‘רביב תמורת שלום'", אמר הבכיר בחברת החדשות. רביב דרוקר ביקש שלא להגיב, וגם בערוץ 10 סירבו להגיב. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "מדובר בטענות מופרכות וחסרות שחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ