50 עובדי מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית יפוטרו

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

50 עובדי מפעל "פרי גליל" שבחצור הגלילית יפוטרו בשבוע הקרוב. אתמול כבר קיבלו 15 עובדים מכתבי פיטורים שייכנסו לתוקף מחר. העובדים מתכוונים להשבית את המפעל ביום שלישי במחאה על הפיטורים.

לפני כשנתיים וחצי נקלע המפעל לקשיים וכמעט ונסגר, אולם לבסוף נקנה על ידי אנשי העסקים זכי שלום ומוטי קופרלי, בעלי רשת "חצי חינם". עם קניית המפעל השקיעו בו הבעלים החדשים עשרות מיליוני שקלים, אך לטענתם, לא זכו לתמיכה המובטחת ממרכז ההשקעות בגובה 24% מההשקעה, לאחר שהצילו את המפעל מסגירה. כמו כן, מחיר המים שעלה, קנס של 750 אלף שקלים על בניית חומה ללא היתר והוצאות נוספות גרמו לקשיים משמעותיים.

בחודש יולי האחרון כבר הודיעו בעלי "פרי גליל" על פיטורי 58 עובדים. בעקבות כך נעשו ניסיונות במשרד התמ"ת להעניק למפעל מענקים עבור ההשקעות שבוצעו עם רכישתו. ניסיונות אלה הביאו להקפאת הפיטורים, אך בסופו של דבר לא אושרו המענקים על ידי משרד האוצר, וכעת יוצאים הפיטורים לפועל.

יצחק עמר, בן 53, נשוי ואב לשבעה, הוא אחד מהעובדים שקיבלו אתמול מכתב שימוע לקראת פיטורים. עמר עבד בעבר במפעל ונקלט שוב לפני קרוב לשנתיים כפועל ייצור המשתכר שכר מינימום. "אני בהלם, לא יודע מה אעשה", אמר. "יש לי שבעה ילדים, אבל הם הודיעו לי שלא יישארו בחצור. מה מחכה להם כאן".

"הוליכו אותנו שולל", הוסיף יו"ר ועד העובדים מוטי חזיזה. "רק בשבוע שעבר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר בחצור ויצא בהצהרות שחצור תהיה עיר ותהיה לתפארת הגליל. על מה הוא מדבר? אנשים מאבדים את מטה לחמם. זה מה שקיבלנו בתמורה להבטחותיו. הפיטורים האלה הם מכת מוות לחצור. האנשים פה כבר הגיעו לייאוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ