מנכ"ל חדשות 10 המתפטר: השלטון מנסה להשתיק אותנו

בכירים בערוץ טוענים כי בלשכת נתניהו רמזו שיתמכו בהסדרת חובות הערוץ אם יפטרו את רביב דרוקר. הקואליציה צפויה להתנגד להסדר בדיון היום בכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הקואליציה בכנסת פועלת לדחיית החזר החובות של ערוץ 10. בקואליציה הוחלט על הנהגתה של משמעת קואליציונית שתמנע את בקשת ערוץ 10 לדחייה בהחזר חובותיו. ערוץ 10 חייב למדינה כ-60 מיליון שקל בגין דמי זיכיון ותמלוגים משנים קודמות (15 מיליון מהם אמורים להיות מושבים לערוץ),

שמונה ח"כי הקואליציה בוועדת הכלכלה קיבלו הבוקר הוראה להצביע נגד בקשת ערוץ 10: היו"ר כרמל שאמה הכהן, אופיר אקוניס, דני דנון, רוברט אילטוב וחאמד עאמר (ישראל ביתנו), יצחק וקנין ודוד אזולאי (ש"ס), וישראל אייכלר (יהדות התורה). בועדת הכלכלה 13 חברים, מהם 8 לקואליציה ו-5 לאופוזיציה.

התערבות פוליטית בערוץ 10? עשו לנו לייק והצטרפו לדיון בפייסבוק

ועדת הכלכלה תתבקש להחליט היום אם להעלות להצבעה בכנסת הצעה לתיקון חוק הרשות השנייה, שלפיה מועד פירעון החובות יידחה בשנה. בערוץ 10, שניצב בראש החזית במאבק להעביר את ההצעה לאישור הכנסת, טוענים כי מדובר בהליך טכני בלבד. מועד פירעון החוב נקבע לסוף ,2011 מאחר שזה היה המועד המתוכנן למעבר משיטת הזיכיונות לשיטת הרישיונות, והכוונה היתה לפתוח דף חדש ונקי מחובות עם המעבר. כעת, טוענים בערוץ, כשמועד המעבר לרישיונות נדחה לסוף 2012, אין סיבה שלא לדחות גם את פירעון החובות. מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, תומך בעמדה זו בטענה כי דחיית החובות תאפשר לערוץ 10 להמשיך להשקיע בתוכן.

מנכ"ל חברת חדשות 10 לשעבר, ראודר בנזימן, אמר היום, בראיון לגלי צה"ל כי "זה נראה כאילו חברי השלטון חברו כדי לסתום לערוץ 10 את הפה ולהביא לסגירתו", ראודר, אשר התפטר מתפקידו לפני שמונה שבועות בעקבות פרשת ההתנצלות לשלדון אדלסון, אמר כי "זו לא שאלה של הרגשה, אלא של הפעולות שמתבצעות. לפי הבדיקה, ולפי ההצבעות שאמורות להתקיים היום בוועדה, זו רדיפה, נקמנות, אפשר לקרוא לזה איך שרוצים. בשנה האחרונה פורסמו תחקירים שונים שבעקבותיהם נפתחו שלוש חקירות של מבקר המדינה נגד בכירים בממשלה".

חבר הכנסת רוני בר-און (קדימה) חשף אתמול כי במשרד האוצר המליצו על פריסת חובות לערוץ 10 - אולם המהלך טורפד על ידי "הנחיה חד-משמעית מלמעלה". את הדברים אמר בתגובה לפרסום אתמול ב"הארץ" לפיו גורמים בלשכת ראש הממשלה ניסו להביא לפיטורי העיתונאי רביב דרוקר, בתמורה לסיוע לערוץ. בכיר בחדשות 10 טען כי "נתנו לנו להבין שאם נפטר את רביב דרוקר, הערוץ יינצל". דרוקר פרסם את תחקיר "ביבי טורס" במארס השנה, שהביא לפתיחת חקירת מבקר המדינה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לדברי בר-און, "היתה המלצה חד-משמעית של הדרג המקצועי שבנסיבות העניין, עד להחלפת המשטר מזיכיונות לרישיונות, ובגלל המשבר הנוכחי והצורך להילחם בריכוזיות ולא להשאיר את כל השוק לערוץ 2, היתה נכונות לפרוס את החוב. אבל ניתנה מלמעלה הנחיה חד-משמעית. הם יכולים להגיד עד מחר שזה לא נכון, אני מכיר את הנושא לפרטי פרטים, ואני אומר באופן חד-משמעי שזאת ההמלצה של הדרג המקצועי ולא ברמה זוטרה - דרג מקצועי ברמה גבוהה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ