נדחתה בקשת ערוץ 10 לדחיית חובותיו

המנכ"ל לשעבר: השלטון מנסה לסתום לנו את הפה

הקואליציה החליטה על משמעת בהצבעה, וועדת הכלכלה חייבה את הערוץ להחזיר 60 מיליון ש"ח. מנכ"ל הערוץ: ההחלטה תוביל לסגירתו

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ועדת הכלכלה של הכנסת החליטה היום (שלישי) שלא לדחות את תשלום חובותיו של ערוץ 10 בשנה. ההחלטה התקבלה לאחר דיון סוער, כאשר מוקדם יותר הבוקר החליטה הקואליציה להשית משמעת על חבריה, ובכך למעשה הבטיחה את תוצאות ההצבעה. לדברי מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, ההחלטה תוביל לסגירת הערוץ.

ברוב של שמונה חברי כנסת מול חמישה, דחתה ועדת הכלכלה את בקשתו של ערוץ 10 לאפשר לו לשלם חוב של 60 מיליון ש"ח, אותו הוא חב למדינה בעבור תמלוגים, בכפוף לדחייתו בשנה של המועד בו יעברו ערוצי הטלוויזיה המסחריים למתכונת של רישיונות, בניגוד למתכונת הזיכיונות המופעלת כיום. 

לדברי יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, "לא מדובר בבעיה של ערוץ 10. מי שהולך להפסיד זה הציבור כולו. נתניהו, המאמין הכי אדוק בתחרות במשק, פועל לצמצמה בתחום התקשורת ממניעים פוליטיים מובהקים. נתניהו מונע מאידיאולוגיה שאומרת שהתקשורת עוינת ושהדרך למנוע ביקורת עליו ועל מדיניותו היא על ידי איומים והפיכת התקשורת לשופר שלו".

"יושב ראש ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה, אמר בפתח הדיון כי בעלי המניות של ערוץ 10 אינם פושטי רגל ואינם פושטי יד. מדובר באנשים אמידים שיכולים להזרים כסף ולמצוא שותפים אחרים. יש חודשיים עד למועד תשלום החובות ובחודשיים האלה אפשר למצוא פתרונות יצירתיים מצד הכנסת, הרגולציה, משקיעים חדשים בערוץ ובעלי המניות", אמר שאמה. 

לדברי חבר הכנסת יואל חסון, "השמועות, הרעשים והרחשים הגיעו מחברי כנסת מכל מיני אנשים בסביבת הליכוד, ראש הממשלה וישראל ביתנו, שדיברו על שיחות עם נציגים ומייצגים של ראש הממשלה ומקורביו. הספין הראשון דיבר על בעלי תפקידים שצריך להזיז בערוץ 10. שוחחתי אתמול בערב עם מבקר המדינה והוא יתייחס לסוגיה בימים הקרובים. המבקר יכול לבדוק האם בהחלטה של לתת או לא לתת לערוץ 10 את הדחייה, נכנסו שיקולים שהם לא עניינים".

התערבות פוליטית בערוץ 10? עשו לנו לייק והצטרפו לדיון בפייסבוק

ח"כ נחמן שי מקדימה, אמר כי "אסור לאפשר לערוץ 10 להיסגר היום. עומדת מאחורי ההחלטה הזו מגמה לסגור את ערוץ 10. יצא חוזה על הערוץ . מישהו סימן ומיקד והחליט שהוא לא ימשיך לשדר. אסור לנו להניח למישהו להתעלל בתקשורת בדרך שהוא מתעלל".

מנכ"ל חברת חדשות 10 לשעבר, ראודר בנזימן, אמר היום, בראיון לגלי צה"ל כי "זה נראה כאילו חברי השלטון חברו כדי לסתום לערוץ 10 את הפה ולהביא לסגירתו", בנזימן, שהתפטר מתפקידו לפני חודשיים בעקבות פרשת ההתנצלות לשלדון אדלסון, אמר כי "זו לא שאלה של הרגשה, אלא של הפעולות שמתבצעות. לפי הבדיקה, ולפי ההצבעות שאמורות להתקיים היום בוועדה, זו רדיפה, נקמנות, אפשר לקרוא לזה איך שרוצים. בשנה האחרונה פורסמו תחקירים שונים שבעקבותיהם נפתחו שלוש חקירות של מבקר המדינה נגד בכירים בממשלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ