קרן נויבך הודחה מהגשת "מבט שני"; ח"כים: החלטה פוליטית

גם עורכת תוכניתה של נויבך ברשת ב' קיבלה בימים האחרונים הזמנה לשימוע לפני פיטורים. "התוכנית 'סדר יום' נקראה לסדר", אמרו בכנסת

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

העיתונאית קרן נויבך הודחה מהגשת תוכנית התחקירים "מבט שני" של הערוץ הראשון, אותה היא מגישה בשלוש העונות האחרונות. בשבוע שעבר נודע כי עורכת תוכניתה של נויבך ברדיו, "סדר יום", זומנה לשימוע לפני פיטורים.

נויבך נחשבת עיתונאית ביקורתית במיוחד. עם כניסתו לתפקיד הורה מנהל הרדיו החדש, מיקי מירו, למגישי תוכניות האקטואליה והפוליטיקה ברדיו, בהן נויבך, להימנע מפתיחים אישיים בפתח תוכניותיהם. אז כמו היום, טענו גורמים ברשות השידור ומחוץ לה כי מדובר בגזרות על רקע פוליטי.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

"טרם יבשה הדיו מההחלטה לפטר את עורכת התוכנית 'סדר יום', ועתה גם מגישת התוכנית נענשה", אמר ח"כ נחמן שי, "נכון שהפיטורים הם מתוכנית הטלוויזיה, אבל כל מי שעיניים בראשו מבין את הרמז. התוכנית סדר יום נקראה לסדר. נסתיימה הנשכנות, החדות והערנות של תכנית הדגל של קול ישראל".

בימים האחרונים קיבלו עובדים שאינם בעלי קביעות ברשות הזמנה לשימוע לפני פיטורים. בין העיתונאים נכללים מירית הושמנד, עורכת התוכנית היומית "סדר יום" עם נויבך; כתבת הבריאות כרמית ראובן וכן כתבים ועורכים נוספים.

עניין מקצועי או התערבות פוליטית? בואו לדבר על זה בפייסבוק

"הפיטורין ברשות השידור, שהיא גוף ממלכתי, מעלים חשש ללחצים פוליטיים בניהול הרשות ובהחלטותיה. מן הראוי שהחלטות אלה ייבדקו על ידי גורם עצמאי, כמו מבקר המדינה, על מנת להבטיח התנהלות תקינה וראויה", אמר ח"כ שי. "עולה חשש כי ההחלטה לפטר את עורכת התוכנית מירית הושמנד מדיפה ריח של ניסיון לסתימת פיות ומניעת שיח דמוקרטי פתוח ונוקב ככל שיהיה כנגד הממסד וזרועותיו. אני מוצא לנכון לפנות אליך בבקשה לקיים דיון דחוף בוועדה שבראשותך, במטרה לרדת לעומקה של הפרשה האמורה ולבחון האם שיקולים זרים הם שעומדים בבסיס החלטה זו", אמר ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג במכתב ששלח היום ליו"ר ועדת החינוך, רוני בר און.

מנהליה של קרן נויבך בטלוויזיה התנגדו לכך שהיא תגיש את התכנית "מבט שני" במסגרת העונה החדשה בטענה כי היא אינה "עוברת מסך" והצבתה בזמנו בשידור נכפתה עליהם ע"י המנכ"ל הקודם ולא הייתה החלטה מקצועית. עוד הוסיפו כי נויבך התייצבה לשידור סמוך לשעת השידור ולא גילתה מעורבות והתעניינות בתכנים המשודרים בתכנית.

גורמים אחרים ברשות טענו כי פיטוריה של נויבך נבעו מהתנהלותה שלה ומהעובדה כי היא "אינה מעורבת לדבריהם בתחקירים". תגובתה של נויבך טרם התקבלה.

השתתף בהכנת הידיעה: נתי טוקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ