עובדי פרי גליל הפגינו במחאה על פיטורי חבריהם

עשרות מעובדי המפעל, שמושבת מאז אתמול עקב פיטורי 50 מעובדיו, חסמו את כביש 90 והבעירו צמיגים. "ביבי, הבטחות צריך לקיים", הם קראו

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

עשרות עובדי מפעל "פרי גליל" צעדו הבוקר (שלישי) מהמפעל שבחצור הגלילית אל כביש מספר 90, במחאה על הפיטורים הצפויים של 50 מחבריהם. העובדים חסמו לדקות בודדות את צומת חצור שעל הכביש. מאז אמש משביתים העובדים את המפעל, והם הודיעו כי בכוונתם להמשיך בשביתה ובהפגנות עד שימצא פתרון למשבר.

במהלך ההפגנה הבעירו עובדי המפעל צמיגים, והחזיקו שלטים עליהם נכתב "בטחון תעסוקתי – זה לא מותרות", "ביבי – הבטחות צריך לקיים", ו"חייבים להציל את פרי הגליל". על שלטים נוספים נכתב "יקיר העיר – במעשים ולא רק בדיבורים". לפני כשבוע ביקר ראש הממשלה בחצור-הגלילית, והוענק לו תואר יקיר המועצה.

לפני כחודשיים כבר הודיעו בעלי המפעל כי בכוונתם לפטר 58 מעובדיו, משום שלדבריהם מרכז ההשקעות לא העביר להם תמיכה כספית עבור השקעות שבוצעו עם רכישת המפעל, כפי שהתחייב. בעקבות האיום נעשו ניסיונות להעניק למפעל את המענקים, ובעלי המפעל הקפיאו את הפיטורים. עם זאת, המענקים לא אושרו לבסוף, והאיום בפיטורים חודש.

הפגנת עובדי "פרי גליל", הבוקרצילום: קמינסקי ירון

אורה מתן-תורה, חברת ועד העובדים במפעל, יצאה השבוע נגד הנהלת המפעל, ואמרה כי "אנחנו לא מקבלים את הליך הפיטורים. מדובר בהחלטה שרירותית ללא כל היגיון. קשה להבין כיצד נקבעה רשימת המפוטרים, שרובם המכריע עובדים טובים ומסורים." עוד היא הוסיפה כי כלל לא נוהל משא ומתן עם העובדים, וכי ההנהלה מעסיקה לאחרונה במפעל עובדי קבלן. "עולה השאלה אם ישנה כוונה להביא עוד עובדי קבלן שימלאו את מקומם של המפוטרים. נלחם למען החברים שלנו ונשתדל למנוע את פיטוריהם, או לכל הפחות לצמצם את מספר המפוטרים".

יצחק עמר, בן 53, נשוי ואב לשבעה, אחד העובדים שקיבלו את מכתבי הפיטורים, אמר השבוע ל"הארץ" כי הפיטורים "נפלו עלי כרעם ביום בהיר". הוא הוסיף כי "לא היינו מוכנים לכך. אני בהלם, לא יודע מה אני אעשה. אני לא אלך לפרוץ לבתים, אבל לא יודע עדיין איך אביא לחם הביתה. יש לי שבעה ילדים, חלק משרתים בצבא. הם הודיעו לי שלא יישארו בחצור, כי אין פה עתיד. אני מקווה שיהיו להם חיים טובים משלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ