ברקת דרש מהמשטרה למגר את תופעת השחתת תמונות הנשים בי-ם

ראש העיר ירושלים קרא למפקד המחוז להילחם בתופעה כדי שהמפרסמים בעיר לא יחששו מוונדליזם של שלטי חוצות ואוטובוסים

ניר חסון
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
הארץ

ראש העיר, ניר ברקת, שוחח היום (ראשון) עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם, ואמר לו כי "ש למגר את תופעת השחתת מודעות עם תמונות נשים בירושלים וכי עלינו לוודא שלמפרסמים המעוניינים לפרסם תמונות נשים בשלטי החוצות ברחבי העיר יתאפשר הדבר מבלי שהם יחששו מוונדליזם והשחתת השלטים או האוטובוסים".

פנייתו של ברקת למפקד המחוז נעשתה בעקבותהתבטאויות של זכיינים וחברות פרסום שהודו לאחרונה כי הם נמנעים מפרסום תמונות נשים בשל החשש מפגיעה בשלטים ואוטובוסים כפי שקרה בעבר. ראש העיר ומפקד המחוז סיכמו כי יפעלו יחדיו למיגור תופעת השחתת המודעות וניצב שחם הבהיר כי המשטרה תגביר את האכיפה בנושא.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

בשבועות האחרונים דווח על כמה קמפיינים ששונו מפחד ההשחתה, האחרון שבהם של עמותת אדי. במרכז הלאומי להשתלות התקבלו תגובות נזעמות בעקבות החלטה על הסרת תצלומי נשים מכרזת פרסומת לעידוד חתימה על כרטיס תורם האיברים של העמותה. לאחרונה נחתכו בין השאר גם מודעות של חברת הוניגמן כדי להעלים את דמותה של הדוגמנית סנדי בר.

כרזת אשה שהושחתה בירושליםצילום: אי–פי

בתחילת החודש קבוצת פעילים חברתיים בירושלים החלה לתלות על מרפסות ברחבי העיר תמונות של נשים ובכך "להשיב את הנשים לרחובות ירושלים".  פעילי תנועת "ירושלמים" תלו 140 כרזות שבהן מצולמות נשים עם הכיתוב: "מחזירים נשים לשלטי החוצות בירושלים".

ביום שישי האחרון, 11 בנובמבר, בשעה אחת עשרה בדיוק, השתתפו מאות נשים וגברים ברחבי הארץ במחאה מוזיקלית ראשונה מסוגה על הדרת הנשים מהמרחב הציבורי. האירועים, שהתקיימו בכמה מוקדים במקביל, נולדו גם הם על רקע גל הפרסומים בשבועות האחרונים, בדבר אפליית נשים בעבודתן, הדרתן משלטי חוצות ואיסור "קול באישה ערווה" - שעלה לכותרות לפני חודש לאחר סירובם של ארבעה צוערים דתיים בצה"ל להאזין לשירתן של זמרות באירוע צבאי.

Read this article in English: Jerusalem mayor urges police: Stop exclusion of women on ads

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ