הברחת הסיגריות סוכלה הודות לבגדי הנשים

נוסע שבמזוודתו 100 קרטוני סיגריות נבהל מבדיקת המכס וניסה לצאת מנתב"ג עם מזוודה אקראית שלקח. אך תכולתה הפלילה אותו

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

אזרח ישראלי שנחת בתחילת השבוע בנתב"ג בטיסה שהגיעה מרוסיה, חשש כי אנשי המכס יגלו כי הבריח מאה קרטונים של סיגריות. הוא מצא דרך מקורית להתחמק מהבדיקה, כשגנב על פי החשד מזוודה של נוסעת אחרת מטיסה שנחתה בנתב"ג.

אנשי המכס החליטו לבדוק ביסודיות את כל נוסעי הטיסה ממוסקווה בגלל ריבוי מעשי ההברחה של סיגריות ממדינות חבר העמים. הנוסע, שהבחין בבדיקה החריגה, "סחב" מהמסוע מזוודה אחרת שהגיע באותה טיסה ובא איתה למעבר מסלולי המכס בנתב"ג.

כאשר נפתחה המזוודה התגלו בה בעיקר בגדי נשים והדבר עורר את חשדם של הבודקים. כשנשאל לפשר העניין השיב הנוסע כי המזוודה שייכת לבת זוגו אשר יצאה כבר מהטרמינל. הוא התבקש להתלוות אל המוכסים אל מחוץ לאולם, על מנת לפגוש את בת הזוג, שלא אותרה כמובן.

יציאה מהמסלול הירוק מנתב"גצילום: רון אלון

לעומת זאת, בדלפק "האבידות והמציאות" של המזוודות בטרמינל נמצאה מזוודה ללא בעלים שהיתה שייכת לנוסע. כשנפתחה, נמצאו בה מאה קרטונים של סיגריות אשר ניסה להבריח ארצה. בדלפק גם התקבלה תלונה של הנוסעת שדיווחה על מזוודתה שלא הגיעה - אותה מזוודה שהנוסע הוריד מהמסוע ועמה ניסה לחמוק מבדיקת המכס.

במסמך של רשות המיסים שהוגש רק בסוף החודש שעבר לבית משפט השלום ברמלה נכתב בין השאר כי "תופעת הברחת סיגריות ממדינות חבר העמים ורוסיה נמצאת בעליה מתמדת ורק בשבועיים האחרונים נתפסו כ-14 חשודים שונים אשר הבריחו כמות מסחרית של סיגריות".

המסמך הוגש כחלק מתהליך משפטי נגד שני עובדי צוות אוויר בחברת התעופה הלאומית של אוקראינה, החשודים בהברחת 133 קרטונים של סיגריות. השניים נעצרו ושוחררו בערבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ