עובדי פרי גליל השובתים מנעו הוצאת קווי מיון פירות מהמפעל

המפעל מושבת כבר שלושה ימים. "המדינה מחקה לבימה חובות של 18 מיליון שקל. האם הם טובים יותר מעובדי פרי גליל", אמר נציג ההסתדרות

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

עובדי מפעל פרי גליל בחצור הגלילית ממשיכים זה היום השלישי בהשבתת המפעל במחאה על פיטורי 30 עובדים ופיטוריהם הצפויים של 25 נוספים. העובדים מקיימים משמרת מחאה במאהל בכניסה למפעל, בתנאי מזג אויר קשים.

הבוקר (שישי) סיכלו העובדים ניסיון של הנהלת המפעל להוציא קווי מיון פירות מהמקום ולהעבירם למפעל אחר. הפועלים חסמו את היציאה, ובשלב זה נעצר תהליך הוצאת הקווים.

ביום ראשון תיערך פגישה נוספת בין נציגי ההסתדרות והעובדים לבין הנהלת המפעל בנוגע לפיטורים, וביום שני ייערך דיון בועדת הכספים של הכנסת. בעלי המפעל דורשים מהמדינה מענק של 18 מיליון שקלים, שהובטחו להם לפני שלוש שנים, כשהצילו המפעל מקריסה.

10 מתוך 10 |
הפגנה במפעל פרי גליל
1 מתוך 10 |
מחאת העובדים בפרי הגליל, הבוקר
2 מתוך 10 |
חסימת שערי מפעל פרי הגליל, הבוקר

יונה פרטוק, יו"ר מרחב גליל עליון של ההסתדרות, קרא למדינה להתערב במשבר: "המדינה מחקה לתיאטרון הבימה חובות של 18 מיליון שקלים. כנראה תיאטרון מצטייר טוב יותר. למה? האם הם אנשים טובים יותר מעובדי פרי גליל? זו אוכלוסיה מסוג שונה? שם קיבלו כסף בלי לישון בגשם ולנשום עשן צמיגים שרופים, ומדובר בשחקנים שמשתכרים 4000 שקלים לערב. כמו משכורתו החודשית של פועל בפרי גליל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ