המדינה הפסיקה את שידורי תחנת הרדיו "כל השלום"

מנהלי הרדיו אמרו כי לא התבקשו להפסיק לשדר או להוציא רישיון ישראלי, שכן הם פעלו ברמאללה. ח"כ דנון פנה באחרונה ליועמ"ש בדרישה לסגור התחנה

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

המשטרה ומשרד התקשורת הפסיקו את שידורי רדיו "כל השלום" בטענה שהוא משדר באופן פיראטי. מנהלי הרדיו טוענים שהמשדרים שלהם, המצויים בשטחי הרשות הפלסטינית, אינם כפופים לחוק הישראלי, כי אם לזה הפלסטיני ולכן אין למשרד התקשורת סמכות לסגור אותו.

רדיו "כל השלום" משדר זה 7 שנים ממזרח ירושלים באמצעות משדרים המצויים ברמאללה וברישיון ממשרד התקשורת הפלסטיני. הרדיו הוקם בידי פעילי שמאל ישראלים בשיתוף פעולה עם פעילי שלום פלסטינים. הרדיו נועד להחליף באוויר את רדיו "קול השלום" המיתולוגי שהפעיל אייבי נתן, אך כדי להבדיל בין השניים נבחר שם מעט שונה.

לדברי מנהלי הרדיו, במשך כל שנות השידור שלו, מעולם הוא לא התבקש להפסיק לשדר או להוציא רישיון שידור ישראלי. הפנייה הראשונה אליהם היתה ב- 4 בנובמבר. אז נדרשו המנהלים להפסיק לאלתר את שידורים באוויר בטענה שהרדיו אינו חוקי. ברדיו דחו את הפנייה וביקשו מספר ימים כדי להשיב עליה. אולם ביום חמישי האחרון קיבל מוסי רז, לשעבר ח"כ מטעם מרצ וכיום מנהל – שותף של הרדיו זימון לחקירה. רז נחקר באזהרה ותוך כדי חקירה התבקש להורות על הפסקת השידורים אחרת הוא יובא להארכת מעצרו בפני שופט והמשטרה תערוך פשיטה על התחנה.

מוסי רז, אחד ממנהלי רדיו "כל השלום" צילום: אפלבאום תומר

רז הבהיר לחוקריו כי הוא לא מתכוון לשדר באופן בלתי חוקי והורה טלפונית על הפסקת השידורים עד להודעה חדשה. בימים הקרובים מתכוונים מנהלי הרדיו לפנות לבית המשפט כדי לבטל את החלטת משרד התקשורת. לרז אין ספק כי ההחלטה על סגירת הרדיו היא חלק מהמתקפה הכוללת על ארגוני השמאל. הרדיו שימש במה קבועה לרבות מעמותות השמאל, שעתה מותקפות על ידי חוק המימון. "ברור שיש כאן מתקפה שהיא לא רק עלינו, אם מישהו הגיע למסקנה שזה לא חוקי, אז אחרי 7 שנים אפשר למצוא דרך אחרת לעשות את זה", אמר רז.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה כי "המשרד ביצע פעילות פיקוח אלחוטית בשיתוף עם משטרת ישראל נגד תחנת רדיו פיראטית, כפי שמתקיים נגד כל תחנה בלתי חוקית אחרת".

באחרונה פנה ח"כ דני דנון (ליכוד) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לסגור את הרדיו בשל שידורי הסתה. הערב הוא מסר כי "סגירת התחנה הינה עשיית צדק לשמה. תכני התחנה היו לא ראויים והעובדה ששידרו בצורה פיראטית הכשירו את הקרקע לסגירת התחנה על ידי משטרת ישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ