פרופ' בבר אילן: "זו האוניברסיטה הציונית היחידה בישראל"

בדברים שנשא אפרים ענבר בארה"ב, אמר כי "האוניברסיטאות בארץ מאוכלסות בהרבה פוסט-מודרניסטים המערערים לא רק על הציונות אלא גם על האמת"

חמי שלו
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חמי שלו
ניו יורק

"אוניברסיטת בר-אילן היא האוניברסיטה הציונית היחידה שנותרה בישראל" – כך הצהיר השבוע פרופסור אפרים ענבר, מנהל מכון בגין-סאדאת ללימודים אסטרטגיים ופרופסור למדעי המדינה בבר-אילן, בהופעה קצרה שנתן במסגרת ערב חגיגי של ארגון ציוני אמריקה בניו יורק.

ענבר עמד מאחורי דבריו גם בשיחה עם "הארץ" ואישר כי הוא איננו מחשיב את אוניברסיטאות תל-אביב או ירושלים כ"ציוניות". "יש שם הרבה מאוד פוסט-ציונים ובולשביקים הפועלים בשיטת חבר מביא חבר", אמר. "האוניברסיטאות בארץ מאוכלסות בהרבה פוסט-מודרניסטים, המערערים לא רק על הציונות אלא גם על האמת". ענבר ציין שהוא אמנם מכיר גם ציונים המועסקים על ידי החוגים למדעי החברה באוניברסיטאות השונות, אך אלה אינם הרוב, ובחוגים אלה, כמו באוניברסיטאות עצמן, "מנשבת רוח רעה".

דבריו של ענבר זכו לתשואות רמות בקרב הקהל הימני האוהד, שהגיע ביום ראשון בערב למלון היוקרתי "גרנד הייאט" במנהטן כדי להשתתף בערב הוקרה לשדר השמרן גלן בק, שזכה ב"פרס מגן ישראל על שם מרים ושלדון אדלסון", וכן לחברת הקונגרס הרפובליקאית איליאנה רוז-לטינן, יושבת ראש ועדת החוץ בבית הנבחרים האמריקאי, שזכתה בפרס הוקרה מטעם אירוינג מוסקוביץ ורעייתו צ'רנה, המוכרים בארץ בשל תמיכתם ברכישת נכסים שנויים במחלוקת בירושלים המזרחית.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את העדכונים והפרשנויות של הארץ ישירות אליכם

רוז-לטינן, אחת מחברות הקונגרס המשפיעות ביותר, שלהבה את הקהל כשהציגה שתי נשים בקהל שהגיעו מהישוב קדומים ביהודה ושומרון באומרה שקדומים "אינה מכשול לשלום, אלא הפתרון להבטחת הישרדותה של ישראל".

בערב השתתפה גם מישל בכמן, המתמודדת על מועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות, שזכתה אף היא לתשואות ממושכות מהקהל, כאשר הודיעה שאם תיבחר לנשיא – אפשרות שנראית כרגע חסרת סיכוי – תורה על העברת השגרירות האמריקאית מתל-אביב לירושלים "כבר ביומי הראשון בתפקיד". בכמן גם אמרה שתחת הנהגתה, ישראל לא תיאלץ לוותר אפילו על "אינץ' אחד נוסף" מאדמתה.

בכמן הצהירה שכמו בימי השואה, גם היום "מיליוני ישראלים עומדים על סף הכחדה" בשל רצונה של איראן להשיג נשק גרעיני. היא אמרה שארצות הברית צריכה להטיל מצור ימי על איראן, לשתק את מערכות הבנקאות וייצוא הנפט שלה, ו"להתכונן למלחמה" כדי לעצור את התחמשותה הגרעינית. עוד טענה, "על סמך מידע מסווג" שקיבלה כחברת ועדת המודיעין של בית הנבחרים האמריקאי, שסין מסייעת לטהראן לפתח יכולת לשגר טילים בליסטיים וכי אחמדינג'אד יפנה את נשקו הגרעיני לא רק כלפי ישראל – אלא כלפי ארצות הברית עצמה. "ארצות הברית תגלה מה זה להיות ישראל, אם לא תפעל בנחישות", אמרה.

כוכב הערב, השדר גלן בק, שלאחרונה עזב את רשת החדשות פוקס שבה התפרסם, נשא נאום ארוך ואפוקליפטי בו תקף בחריפות את השמאל, השווה בין קבוצת "כיבוש וול סטריט" לחבורות "החולצות החומות" של היטלר בתחילת שנות ה-30, העריך כי עתיד האנושות ייגזר ב-18 החודשים הקרובים, והצהיר שהוא, בק, "יודע כיצד לטפל במצב".

בק גם תקף את ממשל אובמה והשווה אותו למיליארדר ג'ורג' סורוס, שאותו תיאר בק בתוכניתו ברשת פוקס כמי ששולט בכלכלה העולמית וכמי ששיתף פעולה עם הנאצים בצעירותו בהונגריה, מתקפה שזכתה למכתב גינוי מצד 400 רבנים יהודיים וככל הנראה תרמה לסיום יחסיו של בק עם רשת פוקס. "ג'ורג' סורוס איננו חבר של ישראל, וגם ממשל אובמה איננו חבר של ישראל", אמר בק וזכה לתשואות שהיו אולי הרמות והממושכות ביותר שהושמעו במהלך האירוע כולו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ