הסגל הזוטר ישבות מחר בכל מוסדות האונ' העברית

הארגון הודיע על המהלך בשל "ההתקדמות האיטית והבלתי נסבלת" של המו"מ לשיפור תנאי העבודה של המרצים הזוטרים. היום: שיבושים באונ' ת"א

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
טלילה נשר

הסגל הזוטר של האוניברסיטה העברית ישבות מחר בכל שלוחות המוסד, ובהן קמפוס הר הצופים, קמפוס גבעת רם, הפקולטה לחקלאות ברחובות ובית הספר לרפואה בעין כרם.

ארגוני הסגל הזוטר מסרו כי השבוע ישבשו את הלימודים באוניברסיטאות, כמחאה על "ההתקדמות האיטית והבלתי נסבלת" של המשא ומתן שנערך עמם. ארגון הסגל הזוטר, שהשבית לאחרונה גם את היום הראשון לשנת הלימודים האקדמית, נמצא מזה כשנה וחצי במשא ומתן עם ועד ראשי האוניברסיטאות.

באחרונה, הוחלט להאיץ את המשא ומתן. בשלושת השבועות האחרונים, מאז תחילת שנת הלימודים התקיימו ארבע פגישות ולמרות שהאוניברסיטאות הסכימו לקבל חלק מדרישות הסגל הזוטר, עדיין קיימים פערים בין הצדדים.

מחאת הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון

בין היתר, דורש הסגל הזוטר העלאת שכר משמעותית לסטודנטים לתואר שני המועסקים כמתרגלים - אך בפועל משמשים גם כמרצים, הסדרת ביטחון תעסוקתי ושיפור תנאי תעסוקה סטודנטים לתואר שלישי המועסקים באוניברסיטאות והבטחת תעסוקה לעמיתי הוראה - המועסקים כמרצים ללא תקן באוניברסיטאות.

ועד ראשי האוניברסיטאות הסכים להעלאת את שכר הסטדונטים לתואר שני ולבחינת דרישות נוספות של הסגל הזוטר, אך לפי הסגל הזוטר המשא ומתן עדיין רחוק מלהסתיים.

היום משביתים חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב. חלק מהלימודים יתקיימו כסדרם, אך צפויים שיבושים קשים וביטול של הרצאות המועברות על ידי חברי הסגל הזוטר, האחראים על חלק נכבד ממערך ההוראה. אתמול השביתו חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון את הלימודים במוסד, והביאו לביטולם של כמחצית מהשיעורים במוסד.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ