טלילה נשר

מאות בני אדם ליוו אחר הצהרים (חמישי) את התעשיין ומייסד חברת "טבע", אלי הורביץ למנוחת עולמים בבית העלמין בקיבוץ גבעת השלושה. בהלוויה השתתפו בין היתר יו"ר הכנסת רובי ריבלין, השרים יובל שטייניץ, אהוד ברק ודן מרידור; נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר; התעשיין דב לאוטמן, השופט בדימוס מישאל חשין, והמנהלת הכללית של בנק לאומי גליה מאור.

הורביץ, מבכירי התעשייה הישראלית, והאיש שהפך את חברת טבע לאחת מחברות התרופות המובילות בעולם, היה מאושפז בשבוע האחרון ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי שיבא, ומת ביום שני בגיל 79.

שר האוצר, יובל שטייניץ, ספד להורביץ ואמר: "לא פגשתי בעולם הכלכלה והעסקים איש יותר נבון, חכם, אופטימי ובעל אישיות מקסימה כמו של ידידי אלי הורביץ ז"ל. אני מודה לך בשם כלכלת ישראל, האוצר והממשלה ואני מקווה לראות עוד הרבה חלוצים כמוך".

הלווייתו של הורביץ, היוםצילום: בר און דניאל

מישאל חשין, שהיה ידידו הקרוב של הורביץ, ספד לו: "לא פעם תהיתי איך לא השתלבת במוסד השלטון. כל כך טוב היית יכול להביא לכולנו, לרפא את חוליינו במערכות השלטון".
נשיא ומנכ"ל טבע, שלמה ינאי, אמר בהלוויה כי "מעטים זוכים לראות בחייהם את חלומותיהם מתגשמים. אתה זכית ולא היה מאושר ממך. אני מבקש להיות לפה ל-45 אלף עובדי טבע בישראל ובעולם. היית לנו מורה דרך ומצפן ערכי, צנוע, בעל התנהלות ראויה, כזו שכל כך חסרה לנו בעת הזו".

"היית גדול התעשיינים", ספד להורביץ דב לאוטמן, "מספר אחת בישראל, וכל כך ישראלי, אוהב הארץ, מאמין ואופטימי. אהבתי אותך, אמשיך לאהוב אותך ולא אפסיק לחשוב עליך. היית מנהיג ונתת לכולם את הביטחון שאפשר לקבל החלטות קשות שחייבו את כל עולם העסקים".

גם בתו של הורביץ, ורד, חברו צביקה לבנון ודן זיסקינד שהיה המנהל הפיננסי בטבע, השמיעו דברי הספד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ