היום: עיצומים בלשכות הרווחה בשל אלימות נגד עובדת

הלשכות לא יקבלו קהל לאחר שעובדת סוציאלית הותקפה ונפצעה ביום חמישי. "המדינה לא מסוגלת להגן עלינו", אמר יו"ר ועד העובדים

דנה ויילר-פולק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה ויילר-פולק

לשכות הרווחה ברחבי הארץ לא יקיימו היום (שני) קבלת קהל, במחאה על מקרה אלימות נוסף נגד עובדת סוציאלית, ביום חמישי בדימונה. בנוסף, הודיע איגוד העובדים הסוציאליים כי עד שלא תימצא הגנה לעובדים הסוציאליים לא יתקיימו ועדות החלטה, ועדות בעניינם של ילדים ונוער בסיכון.

ביום חמישי אחר הצהריים התקיימה ועדת החלטה בלשכת הרווחה בדימונה הדנה בדרכי טיפול והשגחה על קטינים בסיכון. בין השאר דנה הוועדה בטיפול לילדה בת 8, קורבן להתעללות מתמשכת בביתה, מצד אחד מבני משפחתה.

אמה של הילדה, שהוזמנה לדיון, ביקשה להזמין אליו אדם נוסף והמתינה לו מחוץ ללשכה. בעודה ממתינה קיבלה האשה התקף אפילפסיה. שמחה קמרי, עובדת סוציאלית ויו"ר הוועדה מיהרה לטפל בה. אז הגיעה אחותה של האם, עובדת עמותה המעניקה שירותים לעירייה, צעקה על חברי הוועדה, דחפה את מזכירת הוועדה, ובהגיעה לקמרי נתנה לה מכה חזקה בצלעות תוך צעקות ואיומים. בעקבות התקיפה פונתה קמרי לקבלת טיפול רפואי. הבדיקות הרפואיות שנערכו  הראו כי קמרי סובלת מפיצוץ נימים וקרעים בשרירי בית החזה ובחלל הבטן.

למקום הוזעקה משטרה, שעצרה את התוקפת. מיד לאחר הארוע הודיעה סגנית ראש העיר דימונה, מרינט וקנין, על פיטוריה של התוקפת לאלתר. לאחר חקירה שוחררה האישה למעצר בית של חמישה ימים והוצא נגדה צו הרחקה מלשכת הרווחה למשך 30 יום.

"האלימות שחוותה העובדת הסוציאלית ביום חמישי היא מבחינתנו מכה אחת יותר מידי. אם המדינה לא מסוגלת להגן על העובדים הסוציאליים אנחנו נגן על עצמנו בכך שנמנע שירות שעלול להוביל לאלימות", אמר איציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים והוסיף כי "בדיוני ועדות ההחלטה מתנקז הרבה כאב ובחלק גדול מהמקרים דנה בוועדה במעורבותם של הורים אלימים. ועדות אלה מהוות צומת פוטנציאלי לאלימות נגד עובדים סוציאליים ולכן על מנת למנוע את הסכנה לא נקיימן, עד שהמדינה תספק מענה לשלומם וביטחונם של חברי הוועדה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ