נתניהו: הדרת נשים היא סוגיה שהחילונים לא יתפשרו לגביה

עימות בישיבת הממשלה סביב שירת הנשים. לבנת: ניסיון לפגוע בזכויות בסיסיות; נהרי: לכבד את הציבור הדתי; נתניהו: למצוא פיתרון בהדברות

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

הוויכוח סביב שירת נשים בצה"ל הוביל בבוקר (ראשון) לעימות בין שרי הממשלה. במהלך דיון על תופעת הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל התעורר ויכוח בין השר משולם נהרי מש"ס לבין השרים לימור לבנת ודן מרידור. ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב בוויכוח והבהיר כי הציבור החילוני לא יתפשר בסוגיה.

הויכוח החל לאחר ששרת התרבות לבנת הודיעה כי תכנס את ועדת השרים לקידום מעמד האשה שבראשה היא עומדת כדי לדון בסוגיית הדרת הנשים מהמרחב הציבורי בישראל. "לכאורה חלה התקדמות גדולה במעמדן של נשים בישראל", אמרה לבנת. "אבל עם כל צעד קדימה אנחנו גם עושים צעד לאחור. לאחרונה חלה הידרדרות מדאיגה במעמדן של נשים בזירה הציבורית. גם הדרת נשים היא אלימות נגד נשים – נשים צריכות לעלות מהדלת האחורית של האוטובוס, אסור להראות נשים בכרזות אחרת שורפים אותן, אסור לנשים לשיר בפני גברים ונאסר עליהן להספיד את יקיריהן בהלוויה. מדובר בניסיון לקחת מנשים את הזכויות הבסיסיות ביותר בדמוקרטיה – חופש ביטוי, חופש תנועה והזכות לכבוד". לבנת הוסיפה: "במקום שבו יש הדרת נשים צומחת לבסוף אלימות נגד נשים".

לדברי שרים שנכחו בישיבה, השר משולם נהרי מש"ס התייחס לדבריה של לבנת והביע מחאה על שירת נשים בצה"ל. "צריך לכבד את הציבור הדתי ששירת נשים מפריעה לו", אמר.

האם פשרה היא הפיתרון הנכון? לחצו לייק וספרו לנו בפייסבוק

השר דן מרידור הגיב לדברים. "איני מבין את ההקצנה הזו (בקרב הציבור הדתי, ב"ר)", אמר. "דורות של חיילים שירתו בצבא ותמיד היו להקות צבאיות שכללו חיילות ואף פעם זה לא הפריע לאף אחד ולא עורר התנגדות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב בוויכוח ואמר כי הדרת נשים אינה מקובלת. "כפי שלחרדים ולדתיים ישנם נושאים שחשובים להם ושלא יתפשרו עליהם, כך גם לחילונים יש כאלה והדרת נשים ושירת נשים הם דוגמא לכך", אמר והוסיף כי יש למצוא פתרונות לדברים בהידברות.

בהכנת הידיעה השתתף ניר חסון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ