הפגנת תמיכה בקרן נויבך: קורבן של רדיפה פוליטית

מאה מפגינים צעדו מבית אגודת העיתונאים לאולפני רשת ב' ומחו על הכוונה לכאורה לבטל את תוכניתה ברשת ב', אחרי שהודחה מהגשת מבט שני

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מאה משתתפים בלבד, הגיעו היום (ראשון) להפגנת התמיכה בעיתונאית קרן נויבך, שהתקיימה ביוזמת אגודת העיתונאים בתל אביב. שום עיתונאי בכיר, גם לא אלו שפקדו בשבוע שעבר את אירוע החירום של עיתונאים למען חופש הביטוי, לא הגיע לאירוע התמיכה שנולד בעקבות דיווחים על ביטול תוכנית הרדיו של נויבך "סדר יום".

לפני כמה שבועות נודע כי נויבך הודחה מהגשת התוכנית "מבט שני" בטלוויזיה וכי עורכת "סדר יום", מירית הושמנד, הוזמנה לשימוע לפני פיטורים. אתמול הוציאה האגודה קול קורא לחבריה, בבקשה שיתכנסו למפגן תמיכה בעיתונאית. התומכים שהתכנסו בבית אגודת העיתונאים החלו  להתקדם בצעדה שקטה לעבר אולפני רשת ב' הסמוכים למקום.

חלק מהנוכחים הצמידו פלסטר לפיהם במחאה נגד חוק לשון הרע. "ברשות השידור מנסים להכחיש את הרצון להזיז את קרן נויבך, שדעותיה והתנסחותה לא מוצאים חן בעיני מאן דהוא", פתח יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב, יוסי בר מוחא, את דבריו. "אבל לא רק קרן נויבך בבעיה. רואים את זה בחוק ההשתקה ובהצעות חוק נוספות. אנחנו מוחים על מה שקרה בערוץ 10 ועל מה שעשוי לקרות בו. אנחנו נאבקים במה שקורה בטלוויזיה החינוכית - שהממשלה רוצה לסגור, ובמה שעוד עלול לקרות שם. אנחנו נאבקים במה שקרה בגלי צה"ל ובמה שעוד עשוי לקרות שם".

הפגנה נגד פיטורי קרן נןיבך, בשנה שעברה

ירון טן - ברינק,  עורך "רייטינג" לשעבר אמר כי "אפשר להתווכח על הרבה סוגיות שקשורות לחופש הביטוי ועלו לאחרונה, אבל אי אפשר להתווכח על כך ש'סדר יום' היא התוכנית הפופולארית ביותר ברדיו. הנסיון להלך אימים על העורכת והמגישה הוא מקרה ברור של רדיפה פוליטית. אם מורידים את התוכנית הזאת, כנראה שאין יותר חופש עיתונות, בטח לא בשידור הציבורי".

הבמאי דורון צברי שהגיע גם הוא לאירוע טען כי "קרן היא עלה תאנה של השידור הציבורי במובן הזה שהיא עיתונאית עצמאית ודעתנית והיא מצילה את כבודו של השידור הציבורי". לדבריו, "אנחנו עדים לסדרה של פעולות וחוקים שנועדו להשתיק ביקורת ולחסל התנגדות. זהו צעד בוטה של השתקה".

מרשות השידור נמסר בתגובה כי "ברשות השידור אין מדיניות של סתימת פיות או הפחדה של עיתונאים. לא התקבלה שום החלטה להעביר את קרן נויבך מתכניתה ברשת ב'. לגבי התכנית 'מבט שני', מנהליה של קרן נויבך העלו שורה של טענות על תפקודה המקצועי בטלוויזיה, וביקשו להחליפה. לגבי פיטורי עיתונאים, מדובר בבחינת המשך העסקתם של כמה עיתונאים ברדיו ובטלוויזיה, במסגרת ההסכם הקיבוצי מ-1974, שבו נבחנת המשך העסקתם של כל העיתונאים העובדים פחות משלוש שנים ברשות השידור".

עוד נאמר בתגובה כי "ברשות השידור מביעים צער על כך שעיתונאים רבים נופלים בפח של ספינים ושקרים שמפיצים גורמים אינטרסנטים בתוך הרשות ומחוץ לה, שחלקם מככב בדו"ח מבקר המדינה האחרון, החמור ביותר בתולדות רשות השידור. מצער שאגודת העיתונאים בתל אביב לא מסיקה את המסקנות מהפסדה בבג"צ האחרון ומנסה לייצר ספינים חדשים במקום לסייע לרשות השידור להיחלץ ממצבה הקשה, ולהציל את השידור הציבורי ממצוקתו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ