הכנסת אישרה: איש ש"ס ימשיך לנהל את קציר-חריש עד שנת 2014

3 פעמים האריכה ועדת הפנים של הכנסת את כהונת נסים דהן כיו"ר הוועדה הממונה בקציר-חריש. מאז 2005 לא היו בחירות ביישוב. התושבים החילונים: נעתור לבג"ץ

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ אמנון כהן מש"ס, קיבלה אתמול את בקשת שר הפנים אלי ישי לדחות את הבחירות במועצת קציר-חריש ולהאריך את כהונת הוועדה הממונה בראשותו של ניסים דהן, אף הוא מש"ס. הבחירות היו אמורות להיערך בינואר 2012, אולם נציגי משרד הפנים הודיעו כי הם כלל לא נערכו לבחירות ביישוב.

מדובר בהחלטה שלישית של ועדת הפנים להארכת כהונתו של דהן. דהן מכהן בתפקידו מאז 2007, לאחר שהחליט שר הפנים רוני בר-און לפזר את המועצה בשנת 2005 בעקבות אי אישור תקציב המועצה. באוגוסט 2008 החליטה ועדת הפנים להאריך את כהונתו של דהן בשנתיים נוספות ולדחות בחירות במועצה. באוגוסט 2010 התכנסה שוב ועדת הפנים, הפעם לבקשתו של שר הפנים הנוכחי אלי ישי, והחליטה להאריך את כהונתו של דהן עד ינואר 2012. בספטמבר ביקש ישי בפעם השלישית להאריך את כהונתו של דהן במקום לקיים בחירות במועצה. ועדת הפנים קיימה דיון בעניין אולם ההכרעה נדחתה. היום אושרה בקשתו של ישי ברוב של שבעה מול ארבעה ח"כים.

בדברי ההסבר של משרד הפנים כתב מנכ"ל משרד הפנים, עמרם קלעג'י, כי הליך הרחבת חריש כעיר חרדית הוא פרויקט לאומי ויש לאפשר לוועדה הממונה (בראשות דהן) לפעול לקידום הליך זה. קלעג'י הוסיף כי קיים חשש שפרויקט הרחבת חריש כעיר חרדית לא יקודם על רקע התנגדות התושבים במקום.

המועצה המקומית קציר-חריש מונה כ-1,200 משפחות, שרובן מקיימות אורח חיים חילוני. על פי התכנון המקורי של משרד הבינוי והשיכון, העיר החדשה מיועדת ל-150 אלף תושבים ואמורה לכלול שטחים לבנייה בהיקף של 5,000 דונם, בנוסף ל-3,650 דונם שכבר אושרו בעבר לבנייה במקום.

בשלוש השנים האחרונות מנהלים התושבים מאבק נגד הפיכת חריש לעיר חרדית. אחד מתושבי חריש אמר בדיון היום בוועדת הפנים כי "העומד בראש המועצה הממונה מוביל תהליכים שדוחקים את הציבור החילוני מהיישוב". בתגובה טען דהן כי אלו דברי בלע וכי אינו פועל לדחיקת הציבור החילוני מהעיר וכי בתכנון העיר חריש הוא פועל גם בעבור הציבור החרדי אך לא רק בעבורו.

ראש מטה המאבק למען עתיד חריש, חמי בר-אור, אמר בתגובה להחלטת ועדת הפנים כי בכוונת התושבים להגיש עתירה לבג"ץ שתאפשר לתושבים לגשת לבחירות דמוקרטיות. "ההחלטה להשאיר את דהן בראש הוועדה הממונה בחריש נועדה כדי להמשיך את פרויקט העיר החרדית. תושבי חריש הופכים להיות בשר התותחים של העיר החרדית", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ