מנהל רשת ב' יודח מתפקידו בתום כהונתו הנוכחית

בין מוטי אמיר למנהל קול ישראל פרץ עימות עקב דרישת המנהל מיקי מירו לבטל סיקור נרחב של המחאה החברתית בקיץ

גילי איזיקוביץ ויהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ ויהונתן ליס

רשות השידור פרסמה אמש מכרז פנימי לתפקיד מנהל רשת ב', התפקיד שמילא ואמור היה להוסיף למלא מוטי אמיר. אמיר זכה במכרז לתפקיד לפני כשלוש שנים. תוקף המינוי במכרז עומד על שלוש שנים עם אפשרות הארכה לשלוש נוספות. בימים האחרונים הודיע לו מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, כי הוחלט להעבירו מתפקידו ו"לרענן את השורות".

אמיר, העובד ברשות השידור משנת 1971, החל לשמש מנהל חטיבת הביצוע ברשות בשנת 1996 והוא עדיין אוחז בתפקיד. בשנת 2008 התמודד במכרז לתפקיד מנהל רשת ב' ובאוקטובר אותה השנה זכה.

אמיר נחשב לאחד מיריביו של מנהל הרדיו ברשות השידור, מיקי מירו. עימות ביניהם, על רקע ניסיונו של מירו לבטל שידור נרחב של המחאה החברתית בקיץ האחרון, התפוצץ ודווח בהרחבה בתקשורת. השניים התעמתו שוב גם בישיבת מועצת העיתונות שנערכה לפני כמה חודשים. במקביל, אתמול נודע כי הכתב רונן פולק ישמש ממלא מקום זמני ככתב מדיני ברדיו במקומו של שמואל טל, שהודיע כי הוא עוזב את רשות השידור. פולק שימש כתב בצפון הארץ עד לפני כשנה. עדיין לא ברור אם ימונה לבסוף לתפקיד באופן קבוע. מרשות השידור נמסר: "איננו מתייחסים לשום ידיעה הנוגעת לעניין מכרזים".

בדיון על הכפפת הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור בוועדת חינוך של הכנסת אתמול, אמר מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם כי איש לא עדכן אותו ואת הרשות על כוונת לשכת ראש הממשלה לבצע את המהלך.

מוטי אמיר. מנכ"ל רשות השידור אמר כי יש "לרענן את השורות"צילום: דניאל בר און

שר החינוך, גדעון סער, דחה אתמול במליאה את האפשרות שהחינוכית תוכפף לרשות השידור או תיסגר בעתיד הקרוב. לדבריו, "הכפפתה של הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור לא תקרה כי משמעותה היא סגירת החינוכית בדרך אחרת. אם כבר, צריך להעביר את מחלקת הילדים והנוער של רשות השידור לחינוכית ולא להפך". לדבריו, "מתקיימות שיחות ביני לבין ראש הממשלה ואנשיו ואני מקווה שנגיע להבנות בימים הקרובים ומאמין שהמנהל שנבחר יוכל לייעל את החינוכית".

ישיבת ועדת החינוך של הכנסת בנושא אתמול היתה סוערת. יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), החליט בצעד חריג "לפוצץ" את הדיון ולא לקיים בסופו הצבעה על הצעת ההחלטה, לאחר שסיעת קדימה גיבשה בה רוב לנוסח המגנה את ניסיונותיו של נתניהו להשתלט על החינוכית. נציגי משרד ראש הממשלה לא התייצבו לדיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ