עיתונאים בכירים נגד פיטורי נויבך: לא נניח לבעלי השררה לפגוע בנו

בין החותמים הבולטים על ההודעה שפורסמה בפייסבוק: רביב דרוקר, אמנון אברמוביץ', ירון לונדון, בן דרור ימיני, גיא זהר, בן כספית וחיים יבין

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

עיתונאים בכירים מכלי תקשורת שונים התגייסו לפרסם גילוי דעת בעד מגישת סדר יום קרן נויבך, זאת על רקע האפשרות כי תוחלף בתקופה הקרובה. העיתונאים פירסמו הבוקר בפייסבוק קול קורא לפיו "אנו, עיתונאים בישראל, מבהירים כי אנו ערבים זה לזה, ומחויבים להגנה על המקצוע ועל העוסקים בו, למען הציבור ובשליחותו. מזה זמן פועלים כוחות איתנים, פוליטיים וכלכליים, להחלשת המקצוע תוך פגיעה בגופי תקשורת שונים ובאנשי המקצוע המסרבים לשרתם. העיתונאים החתומים על הודעה זו לא יניחו לבעלי השררה לפגוע בעיתונאים המחויבים אך ורק למקצוע שלהם".

הם כותבים כי "אנו עוקבים בדאגה אחר המתרחש ברשות השידור, והפרסומים הנוגעים לעתיד התוכנית "סדר יום" ומגישתה, קרן נויבך. תמהנו על הדחתה מהגשת "מבט שני". קראנו על הנסיון לפטר את עורכת תוכניתה מירית הושמנד. ועתה, עם גל הידיעות על הכוונה לסלק את התוכנית "סדר יום" מלוח השידורים, החלטנו להגיב. "סדר יום" היא דוגמה למהותה של תקשורת חופשית בכלל והשידור הציבורי בפרט. במהלך 3 שנות שידור יומי נתנה התוכנית קול לחלש ולאחר, תוך הסבר מעמיק לתהליכים החברתיים והכלכליים שעוברים על כולנו. אלה לוו באמון ניכר של הציבור, בנתוני האזנה ובאותות הערכה. אנו משוכנעים כי הנהלת רשות השידור, אשר מחויבת לשידור ציבורי מקצועי וביקורתי כאחד, לא תיתן את ידה לפגיעה שכזאת.

העיתונאים בישראל יציבו חומה שתפריד באופן מוחלט בין בעלי השליטה, הון ושלטון, לבין המערכת המקצועית, כתנאי הכרחי לקיומה של עיתונות חופשית, בשם הציבור ולמענו".
רשימת החותמים המלאה: אודי סגל, אורי משגב, אלון בן דוד, אמנון אברמוביץ', אמנון לורד, בן דרור ימיני, בן כספית, ברוך קרא, גיא זהר, גיא רולניק, גל גבאי, גריג דוידוביץ', דורון גלעזר, דנה ויס, דרור פויר, זאב חספר, חיים יבין, חיים ריבלין, יגאל מוסקו, יגאל סרנה, יעל גולן, ירון טן ברינק, ירון לונדון, לינוי בר גפן, מיה בנגל, מיקי חיימוביץ, מיקי רוזנטל, מירב ארלוזורוב, משה ליכטמן, משה שלונסקי, נדב איל, סטלה קורין ליבר, סיון קלינגבייל, סיון רהב מאיר, עמרי אסנהיים, עידן גרינבאום, עינת פישביין, קובי מידן, רביב דרוקר, רוני דניאל, רונן ברגמן, רועי צ'יקי ארד, רות יובל, רינו צרור, רמי רוטהולץ, רן רזניק, רענן שקד, שחר אלתרמן, שי גולדן ושי ניב.

בתחילת השבוע קיימו מאה בני אדם הפגנת תמיכה בקרן נויבך ביוזמת אגודת העיתונאים בתל אביב. לפני כמה שבועות נודע כי נויבך הודחה מהגשת "מבט שני" בטלוויזיה.

קרן נויבך

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ