אביו של צוער שנספה מקים אתר הנצחה משלו

סאלח אבו ריש, תושב הכפר ירכא שבגליל המערבי, איבד את בנו וסים בכרמל לפני שנה. זה כשבוע הוא יותר לשטח חקלאי סמוך לביתו ומכשיר בו אתר הנצחה גדול

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

סאלח אבו ריש, תושב הכפר ירכא שבגליל המערבי, איבד את בנו וסים בכרמל לפני שנה. וסים נסע עם חבריו לקורס צוערי השב"ס באוטובוס שנקלע למלכודת האש, והותיר אשה ושלושה ילדים. בתו הקטנה, רהב, נולדה חודשיים לאחר שמת. סאלח מספר כי תמונתו של וסים אינה עוזבת אותו לרגע: "אני נכנס לישון וקם והוא מול העיניים שלי".

זה כשבוע יוצא סאלח לשטח חקלאי סמוך לביתו ומכשיר בו אתר הנצחה גדול לזכר בנו ולזכרם של שאר הנספים, כמו גם לכלל חללי ירכא שנפלו בעת מילוי תפקידם מאז קום המדינה. "לחלקה הזאת יש בעבורי ובעבור המשפחה משמעות מיוחדת. זה שטח שירשתי מסבי והוא בתחום השיפוט של המועצה המקומית ירכא", מספר האב. "לפני שנים ארוכות הוא הופקע על ידי מינהל מקרקעי ישראל, אבל תמיד אני ווסים הגענו לכאן והוא מאוד אהב את החלקה והאיץ בי להחזיר את השטח לבעלות המשפחה. אחרי האסון חשבתי על משהו שינציח את זכרו, וחשבתי על המקום הזה".

בחודשים האחרונים קיים אבו ריש שיחות עם מינהל מקרקעי ישראל בשיתוף עמותת יד לבנים של העדה הדרוזית, עד שקיבל את האישור להקים את אתר ההנצחה. "מתוך השטח הוצאנו אבנים. אבן אחת תהיה גלעד לווסים עם תמונתו וקורות חייו, אבל בכניסה יהיו שני גלעדים - אחד לזכר 44 הנספים באסון הכרמל והשני לזכר 48 החללים של הכפר ירכא".

סלאח אבו ריש על אחת האבנים שירכיבו את הגלעד לזכר בנוצילום: עבדאללה שמא

אבו ריש מתכוון לנטוע גם עצי זית במקום כמספר החללים והנספים. לדברי האב, "הפרויקט הוא יוזמה אישית שלי ואני גם נושא בכל העלויות. זה הדבר הכי פשוט שאני יכול לעשות למען זכרו של וסים ואני חושב ומקווה שבתוך ארבעה חודשים, באביב, העבודה תושלם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ