10 עוכבו לחקירה בהפגנה חברתית בקרית הממשלה בתל אביב

המפגינים מוחים על המצב החברתי ועל ההתקפה על חופש הביטוי; המשטרה: מדובר בהפגנה בלתי חוקית. המפגינים הרביצו לשוטרים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

10 בני אדם עוכבו לחקירה בהפגנה של פעילי המחאה החברתית ופעילי שמאל בקרית הממשלה ברחוב קפלן בתל אביב.

במשטרה טוענים כי המפגינים דחפו שוטרים והרביצו להם. מפקד מחוז ירקון, תת ניצב יורם אוחיון, אמר כי מדובר בהפגנה לא חוקית. אוחיון האשים עוד כי הם גרמו נזק לאתר בנייה סמוך.

המשטרה סגרה את מתחם ההפגנה במחסומים, והשוטרים מבהירים כי לא ייתנו להם לרדת לכביש או לצאת בתהלוכות. לאחר שבשבוע שעבר צולם נצ"מ אוחיון כשהוא בועט במפגין, שוטרים רבים הגיעו מצוידים במצלמות כדי לתעד את האירוע.

המארגנים הגדירו את ההפגנה "הפגנת סירים ומחבתות". הם כתבו בפייסבוק כי "אנחנו מותקפים בכל החזיתות. כל ילד שלישי בישראל רעב, כל שכיר שני בישראל מרוויח שכר מינימום בזמן שרווחי התאגידים מרקיעים שחקים", נכתב בפייסבוק. "הדמוקרטיה הישראלית מותקפת על ידי משטר שהתנכר לאזרחיו, משתיק אותם, מאיים עליהם וסוגר תחנות רדיו שלא לרוחו". תנ"צ אוחיון ציין כי גם המשטרה גילתה את דבר קיום ההפגנה בפייסבוק, וכך היא נערכה מראש.

"האוליגרכיה הישראלית ממשיכה להתגלח ולהסתפר על חשבון האזרח, בחסותם ובעידודם של המנהיגים שלנו שמנסים להשתיק אותנו באמצעות איומי מלחמה ודאגה מזויפת לביטחון האישי שלנו, תוך שהם מכים סביבם ודורכים על כל חלקה טובה. הממשלה שלנו נוגסת בהפרדת הרשויות, רומסת כל חוק יסוד שנקלע בדרכה ומלעיטה אותנו בחצאי אמיתות ושקרים מלאים. לעיניהם הפקוחות מסתובבות בארץ כנופיות שמאיימות ברצח, משסות כלבים בחקלאים, מרססות כתובות נאצה על בתי קברות כאחרוני הפוגרומניקים ושוברים שיניים ועצמאות בניסיון להרתיע כל מי שמעז לדבר בשם הדמוקרטיה, הצדק והחירות האישית".

"לא נעמוד מנגד ולא נלך כצאן לטבח. אנחנו ננצח כי אנחנו הרוב ואנחנו מאוחדים. אין נאומים ואין עצרת. תיערך הפגנת סירים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ