הפטור ממס על קנייה באינטרנט הועלה ל-1,200 שקל

עד היום עמד הפטור על קנייה מקסימלית של 50 דולר. ועדת טרכטנברג המליצה להעלות את הפטור כדי להגביר את התחרות במשק

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

בלחץ ראש הממשלה על האוצר הועלה הפטור ממכס על קניות מחו"ל באמצעות האינטרנט, מ-1,000 שקל ל-1,200 שקל. בדיון שהתקיים הבוקר בממשלה, בהקלת יוקר המחייה בארץ, שאלו שרים, מדוע האוצר קבע כי הפטור ממכס על קניות באמצעות האינטרנט בחו"ל יהיה 1,000 שקל בלבד.

השרים הזכירו כי בהמלצות ועדת טרכטנברג דובר על פטור בגובה של 300 דולר. נתניהו הורה לנציגי האוצר לחזור אליו עוד במהלך ישיבת הממשלה עם הצעת החלטה נדיבה יותר. בעקבות תשובת האוצר הוחלט להעלות את הפטור ב-200 שקל.

הפטור אינו מצריך חקיקה וברגע ששר האוצר יחתום עליו הצו יכנס לתוקף. ראש הממשלה אמר לשרים, "הפטור ממכס על קנייה באינטרנט יגביר את התחרות ויוריד את המחירים. זהו צעד נוסף במסגרת אישור הטבות טרכטנברג להורדת יוקר המחייה". עד היום עמד הפטור ממכס על קניות באינטרנט על מקסימום של 50 דולר.

טרכטנברג ונתניהו בעת הגשת הדו"ח. ההמלצה על העלאת הפטור ממס לרכישה באינטרנט התקבלהה צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

בשלב הביניים המרוויחים הגדולים מההמלצות וועדת טרכטנברג הם התעשיינים והיצרנים המקומיים. ישיבת הממשלה שהתכנסה הבוקר (ראשון) במטרה להצביע על המלצות דו"ח טרכטנברג להורדת יוקר המחייה בישראל התפזרה ללא הכרעה. ההצבעה על יישום הפרק השני בדו"ח, העוסק ביוקר המחייה ובשיפור עבודת הממשלה נדחתה ליום ראשון הבא, למרות דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם פתיחתה לפיהם הממשלה תוזיל את יוקר המחיה כבר היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ